Kurs bitcoina wskoczył na poziom najwyższy od trzech tygodni

Podczas sesji wczorajszej (wtorek 22 lipca 2020 roku) kurs króla kryptowalut rósł o ok. 230 dolarów, czyli o 2,5 procenta. Zamknięcie nastąpiło zaś na wysokości poziomu 9391.25 dolara, co niemalże od trzech tygodni jest odnotowanym poziomem najwyższym.

Bitcoin sforsował kolejny ważny poziom, ale jednak przed nim nadal mnogość oporów.

Najstarsza z kryptowalut światowych korzystała m.in. najprawdopodobniej z osłabienia kursu dolara amerykańskiego, którego indeks z kolei testował najniższe poziomy odnotowywane od marca tego roku. Bitcoin wybijał tzw. formację technicznego trójkąta, ale jeżeli nie poradzi sobie z kolejnym lokalnym oporem, to szansa na to, że będzie nadal rósł, a szczególnie do pożądanego poziomu 10 tysięcy dolarów może zostać zaprzepaszczona i uniemożliwiona.

Warte odnotowania na rynku kryptowalutowym:

– dnia 22 lipca 2020 roku w grupie 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej dominowały wzrosty: Najsilniej rosnącymi kryptowalutami, umacniającymi swoją pozycje ponad trzyprocentowymi wzrostami są Bitcoin SV , Litecoin, a także Tezos;

– w tym samej grupie jedynie jedna kryptowaluta znalazła się po stronie spadkowiczów i jest to Chainlink. W tym wypadku spadki dotyczą jednakże zwyczajowej korekty po serii silnych wzrostów na kryptowalucie z początku lipca. Dzięki nim właśnie LINK znalazł się na swoich historycznych maksimach;

– łączna kapitalizacja całego rynku kryptowalutowego zwiększyła się o niecałe 2 procenty i sięgnęła poziomu 281 miliardów USD.

Czy to właśnie słaby kurs dolara wraz z rosnącym S&P 500 wspomaga Bitcoina?

Wtorkowy koszyk walut w stosunku do dolar amerykańskiego wzrastał o 0,7 procenta, co dla dolara było najsilniejszym jednodniowym spadkiem w ciągu ostatnich tygodni – było to de facto testowanie niskich poziomów z katastrofalnego początku marca oraz czteromiesięcznych minimów. Natomiast w  tym samym czasie indeks giełdowy S&P 500 szedł do góry o niemalże 0,2 procenta i odwrotnie do dolara,  testował poziomy najwyższe od luki bessy z końca lutego tego roku.

Już na na początku drugiego kwartału była mowa o tym, że pomiędzy poziomami indeksu giełdowego S&P 500, a ceną bitcoina istnieje duża korelacja. Mówili o tym wszyscy liczący się gracze, w tym np. giełda Binance postarała się o zaraportowanie takiego wniosku. Późniejsze, kolejne miesiące zależność ową nieco pomniejszyły, ale kurs najstarszej kryptowaluty świata nadal wzrasta w momentach osłabiania się dolara, a na rynkach zwiększa się popyt na inwestowanie w bardziej ryzykowne aktywa.

We wtorek Bitcoin wybijał ograniczony czasowo zakres tzw. formacji trójkąta, ale nadal blokowany jest zarówno przez maksima lipcowe w perspektywie krótkotrwałej, a w szerszej blokada występuje w wyniku konsolidacji rysowanej od początku maja. Kierunek, w którym pójdzie Bitcoin jest więc nadal trudny do określenia, a odpowiedzi może udzielić jedynie pokonanie poziomów 10 tys. USD dla ekspansji albo 8,6 tys. USD dla regresu.

Show More

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *