LUBAWA SA (LBW) – Akcje, notowania na GPW

LUBAWA SA to spółka o ugruntowanej pozycji na rynku. Została założona w 1951 roku, a w 1996 roku debiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Prezesem Lubawa SA jest Marcin Kubica. Zasilił szeregi pracowników Lubawa SA w 2009 roku.

Początkowo sprawował funkcję Członka Rady Nadzorczej LUBAWA SA. Pan Marcin Kubica jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w prawie spółek handlowych oraz prawie pracy. Jest czynnym Radcą Prawnym i prowadzi własną kancelarię. Siedziba spółki Lubawa SA mieści się w Ostrowie Wielkopolskim.

LUBAWA SA – Akcje, notowania na GPW


Spółka jest dominującym podmiotem działających w ramach Grupy Lubawa. W jej portfolio produktowych dostępne są m.in. techniczne tkaniny, namioty, kamizelki kuloodporne i hełmy. Model biznesowy Lubawa SA skupia się na produkcji i dostarczaniu konfekcji oraz wyposażenia dla służb mundurowych. Zasięg działalności Lubawa SA obejmuje liczne jednostki działające na terenie kraju oraz zagranicą. Spółka inwestycje w nowe technologie, dzięki czemu może sprostać nawet najbardziej wyspecjalizowanym wymaganiom kontraktów. Produkty firmy dedykowane są także brany BHP, turystycznej, budowlanej oraz wszystkich zadań, związanych z pracami na wysokości.

Grupa Kapitałowa Lubawa stawia jako cel strategiczny, szybki i dynamiczny rozwój obszarów synergii w ramach  struktur grupy kapitałowej tj. kumulację przychodów i zysków sprzedażowych, wykluczenie podwykonawców zewnętrznych i zastępowanie ich produkcyjno-handlową ofertą spółek działających w Grupie Kapitałowej Lubawa.

LUBAWA SA – Czym się zajmuje?

Spółka posiada w ofercie ponad 500 produktów związanych z bezpieczeństwem i realizuje liczne zamówienia dla różnego typu służb mundurowych wojska, policji, straży granicznej, straży pożarnej, sił specjalnych oraz na potrzeby funkcjonariuszy straży miejskiej i pracowników ochrony. Produkty firmy mają szerokie zastosowanie, dzięki czemu sprawdzają się w każdym terenie, bez względu na panujące tam warunki atmosferyczne. Firma zajmuje się produkcją przedmiotów takich jak:

 • akcesoria ochrony osobistej: kamizelki kuloodporne:
  -modułowe zewnętrzne,
  -plate carrier,
  -kamuflowane zewnętrzne
 • namioty i hangary:
  -namioty pneumatyczne
  -namiot stelażowe
  -hangary
 • wyposażenie pojazdów specjalistycznych:
  -pancerze
  -zbiorniki
  -pływaki
  -elementy ochronne, dopancerzenie i modularne opancerzenie
  -osłony balistyczne
 • konfekcja i akcesoria ochrony indywidualnej:
  -tarcze
  -kombinezony
Nazwa spółki:LUBAWA SA (LBW)
Prezes:Marcin Kubica
Sektor:odzież i kosmetyki – pozostałe
EKD:produkcja gotowych wyrobów tekstylnych
Liczba akcji:98 040 000
Zatrudnienie:
 • 248 (2018 rok) – spółka
 • 1 147 (2018 rok) – grupa
Audytor:KPMG Audyt Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa

Lubawa SA – historia spółki

Działalność firmy rozpoczęła się 2 maja 1951 roku. Powołane do życie przedsiębiorstwo początkowo nosiło nazwę Państwowe Wschodnie Zakłady Konfekcji technicznej i specjalizowało się  w produkcji konfekcji technicznej dla Ministerstw i Straży Pożarnej.

Rok później firma została zrzeszona w Centralnym Zarządzie Konfekcji Technicznej i zmieniło nazwę na Lubawskie Zakłady Konfekcji Technicznej. W 1970 roku firma przeniosła się do zmodernizowanej siedziby, posiadającej zmodernizowany park maszynowy.  W 1996 roku Spółka ZKT „Lubawa” S.A. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W kolejnych latach (2006) spółka dokonała zakupu Milagro-Powlekarnia, specjalizującej się tworzeniem technicznej konfekcji i porywaniem tkanin mieszaninami opartymi o kleje kauczukowe. W kolejnych latach firma podpisuje umowy współpracy z podmiotami zarejestrowanymi w Danii, Armenii i USA. Powoływane są także zagraniczne spółki zależne.

Lubawa SA – najważniejsze informacje

Do najważniejszych informacji na temat spółki możemy zaliczyć:

 • powstanie spółki w 1951 r.
 • prezesem spółki jest Marcin Kubica
 • spółka otwiera zagraniczne oddziały i poszerza swoją ofertę,
 • spółka produkuje ponad różnorodnych 500 towarów
Ulica:ul. Staroprzygodzka 117
Kod:63-400
Miejscowość:Ostrów Wielkopolski
Kraj:Polska
Telefon:+48 62 737 5777
Fax:+48 62 737 5708
Internet:https://www.lubawa.com.pl/
Email:[email protected]
Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *