Mastercard i Wirex nawiązują współprace i wprowadzają kryptowaluty

Mastercard ogłosił, że będzie rozszerzał swój program kryptowalutowy, a pierwszym podmiotem, który został zaproszony do współpracy w programie jest członek z branży blockchaina i kryptowalut fintech Wirex z Wielkiej Brytanii. Co przyniesie ten mariaż?

Mastercard – rozszerzenie programu kryptowalutowego

Firma Mastercard wczoraj ogłosiła, że zostaje upraszczony dostęp do jej programu Accelerate, przeznaczonego dla wydawców kart kryptowalutowych. Mastrcard umożliwia również kandydatom dołączenie do programu Accelerate nie jako klienci, ale jako partnerzy i że, jak się wyrażono: „w ciągu kilku tygodni”.

Jak twierdzą przedstawiciele amerykańskiego giganta, program Accelerate zapewnia partnerom Mastercard wsparcie zarówno przy wchodzeniu na rynek, zapewnia ciągły wzroście, jak i pomoc w ekspansji międzynarodowej.

Nowi partnerzy z branży kryptowalutowej mają otrzymać pomoc od Mastrcard w integracji technologii giganta, a także będą mogli korzystać z wiedzy ekspertów firmy w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz wszelakich badań rynkowych.

Jednakże, chociaż Mastercard ułatwia firmom kryptowalutowym dostęp do swojego programu, podkreśla przy tym, że jej partnerzy będą musieli przestrzegać zasad Mastercard. Podstawowe zasady firmy obejmują zapewnienie przez partnerów odpowiedniej ochrony konsumentom, zapewnienie wszystkim stronom układu równych szans, a także działanie zgodne z prawem, czyli w zgodności z  obowiązującymi regulacjami.

Jak powiedział wiceprezes wykonawczy ds. aktywów cyfrowych i produktów blockchain w Mastercard, Raj Dhamodharan:

„Rynek kryptowalut wciąż dojrzewa, a Mastercard napędza go naprzód, tworząc bezpieczne doświadczenia dla konsumentów i firm w dzisiejszej gospodarce cyfrowej”.

Wirex nawiązuje współpracę z Mastercard

Oprócz ogłoszenia rozszerzenia programu, Mastercard poinformował również o przyłączeniu się do inicjatywy pierwszego oficjalnego partnera kryptowalutowego. To fintech Wirex z Wielkiej Brytanii, w inicjatywie będący głównym członkiem Mastercard, dzięki czemu ma możliwość do bezpośredniego wydawania kart płatniczych obsługujących waluty fiducjarne oraz kryptowaluty.

Posiadacze kart Wirex będą mogli po integracji konwertować bez trudu swoje kryptowaluty na waluty fiducjarne i używać swoich kart we wszystkich punktach płatniczych, gdzie akceptowane są karty płatnicze Mastercard.

Jeżeli chodzi przy tym o Wirex, to już przed współpracą z Mastercard, oferowali oni podobną możliwość swoim klientom, ale odnośnie do karty Visa. Ta bowiem umożliwia swoim użytkownikom płacenie kryptowalutami poprzez konwertowanie ich na waluty fiducjarne z automatu w 130 krajach, gdzie Visa jako środek płatności jest akceptowana.

Pavel Matveev, współzałożyciel Wirex i piastujący urząd Prezesa powiedział m.in., że nowy mariaż jego firmy oznacza wzrost zainteresowania oraz akceptacji dla kryptowalut i że wszystko zmierza do świata, w którym wszystkie waluty są równe.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *