Maxcom SA – rozpoczął import z Chin maseczek i innych środków ochrony

Maxcom zdecydował o nawiązaniu współpracy z chińskimi partnerami w celu produkcji maseczek ochronnych oraz innych środków ochrony osobistej. Produkty te, które będą wykorzystywane w walce z epidemią koronawirusa COVID-19 zostaną oferowane polskim jednostkom służby zdrowia, ale także odbiorcom indywidualnym i hurtowym.

Maxcom to spółka, która od kilkunastu lat produkuje urządzenia telekomunikacyjne w Chinach i planuje wykorzystać zdobyte już wcześniej doświadczenie, relacje z dostawcami oraz kanały dystrybucyjne w celu produkcji środków ochrony osobiste.

Komunikat spółki

Wiceprezes spółki Andrzej Wileniusz powiedział, że obserwując sytuację epidemiologiczną w całym kraju oraz na Śląsku, firma podjęła natychmiastową decyzję o wsparciu dla polskiej służby zdrowia oraz indywidualnych osób poprzez import środków ochrony środków osobistych. Stwierdził też, że Maxcom International szybko i sprawnie osiągnął porozumienie z producentami tego typu przedmiotów.

Wiceprezes stwierdził też, że dzięki wcześniej stworzonym kanałom dystrybucji pierwsza partia maseczek ochronnych już została dostarczona i niedługo znajdą się one na rynku, a import środków ochronnych będzie prowadzony tak długo, jak tylko będzie to konieczne.

Dodatkowo spółka podkreśla, że pomimo znacznych wzrostów kosztów powiązanych z dostawami lotniczymi i wydłużonymi terminami dostaw z Państwa Środka, wszystkie sprowadzone produkty przeznaczone do ochrony zdrowia będą sprzedawane w preferencyjnych cenach.

W komunikacie można przeczytać, że Macom będzie starać się, by utrzymać jak najniższe ceny sprzedaży dla swoich odbiorców, by cena dla osób prywatnych była najbardziej przystępna. Część z otrzymanych dostaw maseczek ochronnych będzie zaś przekazywana przez spółkę nieodpłatnie do placówek ochrony zdrowia, by zwiększyć stopień bezpieczeństwa personelu medycznego w Polsce.

Działania Maxcom

Wiceprezes spółki podkreślił również, że firma kieruje się zasadami społecznej odpowiedzialności, co przedstawiają także inne inicjatywy mające na celu walkę z epidemią. Tyski szpital zakaźny otrzymał od firmy urządzenia telekomunikacyjne, a dodatkowo firma prowadzi akcję #ZadzwońDoSeniora, wspieraną również przez Główny Inspektora Sanitarny, polegającą na oferowaniu klientom darmowej dostawy telefonów, które zostaną zamówione przez stronę internetową w kanale e-commerce. Na koniec swojej wypowiedzi Andrzej Wileniusz dodał, że ma nadzieje na jak najszybsze wygaszenie epidemii w Polsce i na świecie.

Firma Maxcom – informacje

Firma Maxcom ma kilkunastoletnie doświadczenie w dystrybucji oraz produkcji marek własnych produktów telekomunikacyjnych. To także właściciel marek Maxton – sprzedawcy głośników bezprzewodowych, FitGo – marki zajmującej się sprzedażą zegarów multimedialnych, opasek fitness oraz hulajnóg elektrycznych, oraz ACC+ – marki akcesoriów do smartfonów.

Firma Maxcom to także wyłączny dystrybutor smartfonów nowej na polskim rynku marki Meizu. Maxcom zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w 2017 roku.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *