Maxcom SA (MXC) – Akcje, notowania na GPW

Maxcom jest wiodącym europejskim dostawcą produktów telekomunikacyjnych – tradycyjne telefony dedykowane są określonym grupom odbiorców, zwłaszcza osobom starszym. Firma dynamicznie rozwija inne firmy, które wykazują synergię z podstawową działalnością opartą na trendach w pojazdach elektrycznych, prowadząc w ten sposób zdrowy tryb życia i poprawiając jakość życia osób starszych.

Od 2000 r. Solidne wewnętrzne zasoby badawczo-rozwojowe oraz zastrzeżone technologie, doświadczenie i wiedza pozwoliły firmie skutecznie reagować na zmieniające się wymagania rynku. Innowacyjne rozwiązania, zaawansowane funkcje i technologie oraz nowoczesny design sprawiają, że produkty Maxcom wyróżniają się na rynku UE. Maxcom S.A. jest notowany na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie od 2017 roku.

Maxcom SA – Akcje, notowania na GPW


Maxcom – czym się zajmuje?

Maxcom oferuje szereg praktycznych i innowacyjnych rozwiązań, które są dostosowane do zmieniających się potrzeb społecznych i rynkowych starzejącej się populacji, rozwoju elektromobilności i zdrowego stylu życia. W podstawowym obszarze klasycznych telefonów w linii dla seniorów zawarte są innowacyjne funkcje S.O.S., ładowarka biurowa, uproszczony interfejs użytkownika i wybrane funkcje urządzenia, np. większe przyciski i wyświetlana zawartość lub dźwięk o większej głośności.

Nazwa spółki:Maxcom SA
Prezes:Wilusz Arkadiusz
Sektor:sprzęt elektryczny i elektroniczny
EKD:produkcja sprzętu (tele)komunikacyjnego
Liczba akcji:2 700 000
Zatrudnienie:
  • 40 (2018r.) – spółka
  • 58 (2018r.) – grupa
Audytor:4 Audyt sp. z o.o.

Jednocześnie Maxcom oferuje najnowsze smartfony z najnowszymi aplikacjami i funkcjami, takimi jak nawigacja, z naciskiem na prostotę i przejrzystość użytkowania. Maxcom specjalizuje się również w oferowaniu telefonów z rozszerzonymi przydatnymi funkcjami (np. wodoodporność) dla sportów ekstremalnych lub niektórych grup zawodowych (np. górników, rolników itp.). Wszystkie urządzenia posiadają certyfikaty zgodności.

Maxcom – historia

W 2013 roku rozpoczęła współpracę z operatorami GSM – Polkomtel Polska, Orange Polska, Orange Słowacja. W 2012 r Firma rozpoczęła współpracę z dealerami IT i operatorami GSM oraz wprowadziła swoje produkty na rynek słowacki i fiński. Zmieniła działalność ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na spółkę akcyjną.

W 2011 roku firma poszerzyła swoją ofertę o telefon z pasmem SOS dla osób starszych. W 2010 roku powstał klasyczny telefon komórkowy (początek klasycznej linii) z telefonem komórkowym obsługującym dwie karty SIM. W 2008 roku na sprzedaż trafił telefon komórkowy dla seniorów – urządzenie łączyło klasyczną klawiaturę z dużymi klawiszami i powiększonymi znakami na wyświetlaczu.

W 2007 r. Do asortymentu dodano elektroniczne nianie i stacjonarne systemy nawigacyjne. W 2006 roku portfolio Maxcom zostało rozszerzone o telefony stacjonarne dla osób starszych, a firma po raz pierwszy otrzymała nagrodę „Gazela Biznesu”. Od 2002 do 2006 r. Do oferty firmy dodano nowe modele bezprzewodowych i przewodowych telefonów stacjonarnych i sprzętu telekomunikacyjnego (w tym radia PMR i telefony internetowe). W 2001 roku firmę założyli Arkadiusz Wilusz i Andrzej Wilusz. Do oferty dodano pierwsze modele stacjonarne od Maxcom.

Maxcom – najważniejsze informacje

Produkty Maxcom są opracowywane i wytwarzane w Polsce przez wewnętrzne działy badań i rozwoju (które wykonują ponad 80% prac rozwojowych) oraz przez wiodących ekspertów zewnętrznych w Europie i Chinach. Zgodnie z ogólnym trendem wiodących światowych firm telekomunikacyjnych firma zleca wyspecjalizowanym firmom w Chinach produkcję i montaż urządzeń.

Urządzenia Maxcom są importowane głównie do Polski drogą morską (w szczególnych przypadkach drogą powietrzną). Dostarczone do odbiorcy w późniejszym terminie we współpracy z firmami spedycyjnymi i kurierskimi. Wszystkie procesy transportowe, zarówno do klienta, jak i do inwestorów, są ubezpieczone.

Ulica:ul.Towarowa 23A
Kod:43-100
Miejscowość:Tychy
Kraj:Polska
Telefon:+48 32 3277089
Fax:+48 32 3277860
Internet:www.maxcom.pl
Email:[email protected]
Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *