mBank – jako pierwszy umożliwia zawieszenie rat kredytów

Z początkiem tygodnia zostaną przedstawione warunki wsparcia dla klientów indywidualny a także firm. Związek Banków Polskich w ten sposób ma okazać pomoc wszystkim, których zostali odczuwają ekonomiczne skutki panującej epidemii. Głos w sprawie zabrał także pełniący funkcję prezesa NBP Adam Glapiński, w swojej wypowiedzi zapewnił, że wsparcie będzie zawierało cały zestaw rozwiązań.

Na te decyzje nie czekał mBank. Który,  jako pierwszy w Polsce umożliwia swoim klientom odroczenie spłat rat kredytowych nawet o sześć miesięcy. Warto podkreślić, że odłożenie terminów dotyczy wyłącznie kwoty kapitałowej. W związku z tym, że spłaty mogą być realizowane z domu, decyzji nie podlegają odsetki, których spłaty wciąż powinny być spłacane terminowo.

Decyzja jaką podjął mBank dotyczy wszystkich klientów posiadających kredyty bez względu na ich rodzaj. Tak więc przez sześć miesięcy spłaty kapitału nie muszą dokonywać ci co posiadają kredyty hipoteczne a także pożyczki gotówkowe. Z tej możliwości mogą skorzystać nie tylko klienci indywidualni lecz także firmy, które posiadają kredyty. Jak już wspominane zostało wcześniej, nadal istnieje obowiązek terminowych spłat odsetek.

Możliwość przesunięcia terminu spłaty kredytu

Głos w sprawie zabrał Piotr Rutkowski, pełniący funkcję zastępcy rzecznika prasowego mBanku. Przekazał on informację, że każdy z klientów, którzy zamierzają skorzystać z odroczenia spłaty kredytu muszą zalogować się na swoje konta i skorzystać z specjalnej zakładki.

Należy skorzystać z zakładki „moje finanse”, następnie wybrać „kredyty” i dokonać wyboru, którego kredytu dotyczy wniosek. Kolejno klikamy w  „złóż wniosek” i zaznaczamy opcję jaką jest  „odroczenie spłaty kapitału”. Następnym krokiem jest wpisanie dokładnej liczby miesięcy na którą spłata ma zostać odroczona, pamiętajmy, że maksymalny czas odroczenia spłaty wynosi pół roku. Ostatnią czynnością jest wysłanie wniosku. Jeżeli wszystko zostało wykonane zgodnie z powyższą instrukcją spłata kredytu zostanie zablokowana automatycznie.

Bardzo ważne jest to, że tych wszystkich czynności można dokonać za pomocą własnego komputera w zaciszu domowym. Nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Polska w dobie Koronawirusa

 W sobotę 14 marca został ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego. Istnieje wiele utrudnień, wiele zakładów pracy zmniejsza zakres swojej działalności, ogranicza funkcjonowanie. Kryzys dotyka również sektora ruchu lotniczego oraz kolejowego. Do kraju mogą wjeżdżać jedynie towary. Przez okres 10 dni ograniczony jest wjazd do Polski cudzoziemców.
Wszyscy Polacy, którzy wracają do kraju zmuszeni są do odbycia czternastodniowej kwarantanny, którą odbywają w domach.Działania podjęte przez rząd w skutek zagrożenia mają na celu zmniejszenie liczby zarażonych osób. W związku z czym ograniczono funkcjonowanie centrów handlowych, sklepów, aptek i innych przedsiębiorstw w których pracownicy narażeni są na bezpośredni kontakt z klientem. Wszelkie gastronomiczne lokale działają jedynie na zasadzie jedzenia na wynos.

W całym kraju obowiązuje zakaz zgromadzeń szczególnie tych w których uczestników jest więcej niż 50. Ostatnie dni były ciężkie dla wielu rodziców, gdyż zamknięte zostały wszystkie szkoły. Zamknięciu uległy również wszystkie uczelnie wyższe. COVID-19 jest to choroba wywoływana przez Koronawirus SARS-Cov-2
Najczęstsze objawy choroby to gorączka, kaszel a także duszności. U wielu osób można zaobserwować bóle mięśni oraz zmęczenie.
Za miejsce powstania choroby wskazuje się Chiny a dokładnie miejscowość Wuhan, do pierwszych groźnych zapaleń płuc doszło pod koniec roku 2019 właśnie w tym rejonie.
Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *