MEDCAMP S.A. i GenXone szczepionki na koronawirusa

MEDCAMP S.A Spółka notowana na rynku NewConncet, otrzymała od spółki genXone S.A informację o przygotowaniu projektu polegających na sekwencjonowaniu genomów SARS CoV-2 z pozyskanych próbek od  pozytywnych leczonych z wykorzystaniem technologii NANOPORE. Czyli sekwencjonowania NGS w czasie rzeczywistym.

GenXon będzie pracować nad badaniami i opracowywać szczepionki na koronawirusa

Dzięki tej realizacji przedsięwzięcia możliwe że możemy śledzić poszczególne skupiska zarażonych ludzi, poprzez grupowanie ich w klasy. Wyznaczone na podstawie podobieństwa sekwencji nukleotydowej genomów CoV-2. Opracowanie tego badania może pomóc nam w pokonaniu pandemii przeciwko koronawirusowi. MEEDACAMP chce współfinansować w ten projekt, dostrzegli w nim duży potencjał dzięki któremu może pomóc w dalszym rozwoju.

Mówią że są bardzo zadowoleni że spółka GenXone przygotowała ten projekt który jest interesujący i bardzo potrzebny w naszych czasach. MEEDCAMP w ostatnim czasie otrzymał wiadomość od genXone o wpisaniu przez nasze Ministerstwo Zdrowia Laboratorium Diagnostyki Molekularnej genXone S.A. z siedzibą w Złotnikach na listę laboratoriów wykonujących badania w kierunku SARS CoV-2. Dzięki temu GenXone ma możliwość wsparcia od publicznej służby zdrowia w czasie wykonywanych badań diagnostycznych na temat CoV-2 oraz finansowych ze środków NFZ.

Badania zostały niezwłoczne przyjmowane do próbek od szpitali z największą siecią laboratoriów diagnostycznych w Polsce. Aktualnie wychodzi 100 próbek na dobę, ale spółka może zwiększyć to w ciągu tygodnia o nawet 300 próbek na dobę. MEEDCAMP ocenia swój rozwój spółki na bardzo dobry.

Kiedy były zawarte aneksy do umowy współpracy?

W dniu 16 oraz 17 marca 2020. genXone S.A. i diagnostyka Sp. z o.o. zawarły aneks umowny o współpracy pomiędzy ich spółkami. Diagnostyka Sp. z.o.o musiała wprowadzić do swoich ofert testy genXone o wykrywającym COVID-19. Po rozpoczęciu na świecie epidemii genXone S.A. opracowała i przyjęła w swoich laboratoriach wszystkie procedury konieczne do przeprowadzenia COVID-19 które wykryje obecność.

MEEDCAMP S.A podpisał również w późniejszym czasie z TOROX EKO Fundusze Inwestycyjne Zamknięty Aktywów Niepublicznych, na mocy którego zwięszky swoją prace i zaangażowanie z 15,9% do 50% w kapitale zakładowym.

Medcamp S.A. nabędzie akcje w cenie nie niższej niż 6,90 zł za jedną akcję. W akcjonariacie Meedcamp S.A ujawniła się też notowana na rynku spółka JR HOLDING ASI S.A., które posiadają ponad 2.620.000 akcji Spółki stanowiących 10,02% udziału w ich kapitale zakładowym oraz ogólnej liczbie głosów na WZA.

Ile pieniędzy zbiera GenXone na rozwój swoich prac oraz kiedy wszedł na rynek.

GenXone aktualnie zbiera 4 mln złotych które zostaną przekazane na sfinansowanie bieżących prac badawczo-rozwojowych, osoby które pomyślały aby wesprzeć projekt dostają unikatowe prezenty, w zależności od ilości zakupionych udziałów.

Uzbierane pieniądze zostaną przekazane na wprowadzenie na rynek nowej marki. Meedcamp jest na rynku od ponad 2007 roku która zajmuje się realizowanym projektów biotechnicznych i medycznych z uwzględnieniem genetyki.

Show More

1 komentarz

  • Jakub Grudziąż
    Jakub Grudziąż

    Pierwsze zatajone przypadki zakażenia koronawirusem w Chinach, były już w połowie listopada. W grudniu informowali o tym lekarze, a także niezależni blogerzy w internecie. Jednym z lekarzy, który pierwszy poinforował o koronawirusie był lekarz Li Wenliang. Za to partia komunistyczna, aresztowała lekarza i poddała go torturom – aby zaprzeczył istnieniu koronawirusa. 30 Stycznia bohaterski lekarz Li Wenliang umiera, właśnie na koronawirusa. W swoim testamecie przytacza słowa św. Pawła, „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem.” 2 List do Tymoteusza 4, 7-8
    Petycja o ukaranie komunistycznych Chin, za ukrywanie prawdy o koronawirusie. https://tiny.pl/tbb4g

    Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *