Medicofarma – Rozpoczyna się produkcja testów na covid-19

Wiele razy mówiono w informacjach że Polska wykonuje mało testów na covid-19 do 9 kwietnia wykonano w Polsce aż 107 tysięcy testów na obecność wirusa aby w naszym kraju można było zrobić więcej testów osobą które je potrzebują ruszyła produkcja przez spółkę Medicofarma produkcja polskich testów na koronawirusa.

Schemat opracowali badacze z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Tygodniowo spółka może tworzyć 100 tysięcy testów na wykrycie koronawirusa jednak rząd już zamówił ponad 150 tysięcy. W oparciu o odczynniki produkcji własnej lub polskich firm które są.

Ministerstwo Nauki oraz Szkolnictwa wyższego przekazało dla produkcji ponad 15 milionów złotych. Zaczęto życzyć gratulację dla naukowców z poznańskiego Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, zaczęto się cieszyć jakże że nasze ministerstwo mogło wesprzeć naszych naukowców finansowo jak i organizacyjnie.

Zobacz również: MEDCAMP S.A. i GenXone szczepionki na koronawirusa

Powiedziano również o tym że trzeba szybko działać i sprawnie aby Dzięki polskich produkcji, równie dobrych jak i te produkcje które są zagraniczne, ale tańszych testów powinno być coraz więcej. Dlatego pozwoli to aby zostało więcej osób przebadanych na covid-19. Te działanie może pomóc aby zwalczyć całą epidemię. Testy które zostały przesłane do diagnostyki obecności na koronawirusa. Produkowane poprzez Instytut Chemii Bioorganicznej przy pomocy współpracy z spółką Medicofarma.

Testy zostały również zarejestrowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów medycznych jak i Produktów Biobójczych. Ministerstwo zdrowia zaczyna nas zapewniać, że zakupione testy na obecną chwile nam wystarczą, sytuacja jednak z dnia na dzień może się zmieniać przez to kiedy nastąpni w Polsce szczyt zachorowań, czyli możemy być pewni że może to być w przeciągu kilku tygodni.

Przeczytaj również: Biomed Lublin – Rozpoczyna testy szczepionki na koronawirus

Grupa wsparcia w zwalczaniu wirusa

Instytut który zostaje  kierowany poprzez Prof. dr hab. Marka Figlerowicza, który prowadzi od lat badania nad wieloma wirusami na świecie. Między innymi nad wirusami HIV, HCW oraz różne grypy. Zespół do wspólnej walki z koronawirusem prowadzi aż czterdziestu wolontariuszy-badaczy.

Kierownikiem zespołu zwanego zespołem roboczo wirusową grupą wsparcia jest doktor Luiza Handschuh, szefowa która jest pracowniczką Genomiki. Współtworzy między innymi genomiczną mapę naszej Polski lub także portret genetyczny polaków. Naukowcy z Poznania jednakże mieli swój schemat aż po pięciu dniach, nie było to dla nich szczególnie trudne poprzez to że Instytut Poznański wyróżnia się w badaniach kwasów nukleinowych. Tę badanie to jeden z komponentów testu.

Decyzja wicepremiera

Ostatnią decyzją wicepremiera jako Ministra Nauki oraz Szkolnictwa Wyższego. Zostały przekazane pieniądze Instytutowi Chemii Bioorganicznej na produkcje  pierwszych testów na wykrycie u osób koronawirusa.

Sprawdź również: BioMaxima SA – Wnioskuje o rejestrację testów na koronawirusa

Wicepremier miał również na celu aby naukowcy dzięki temu odnieśli sukces oraz abyśmy uzyskali źródło nadziei że epidemia w Polsce wkońcu się skończy. co istotne dla nas Polski test nie jest tylko tani, ale także uniwersalny. Może korzystać z niego każde laboratorium wykonujące badania genetyczne dla ludzi.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *