Merlin Group S.A. rozpoczyna współpracę z nowymi inwestorami

Merlin Group ma zamiar w najbliższym czasie skupić się nad wypracowaniem nowego modelu współpracy oraz długofalowej strategii na kolejne lata, w związku z zakupem przez nowych inwestorów – Januarego Ciszewskiego i Artura Górskiego – pakietów, obejmujących po 13% akcji tej spółki.

Nowi inwestorzy w Merlin Group S.A.

Merlin Group S.A. notowana jest na rynku NewConnect. W ostatnim czasie, w komunikacie giełdowym, spółka poinformowała o dwóch transakcjach, w ramach których doszło do nabycia pakietów jej akcji przez znanych na warszawskim parkiecie inwestorów – Januarego Ciszewskiego i Artura Górskiego. Inwestorzy ci nabyli po 13% akcji spółki, co, wraz z 25%, nabytymi wcześniej przez Berg Holding, daje łącznie 51% akcji spółki, czyli w praktyce – pakiet kontrolny. Dodajmy, że January Ciszewski jej jednym z głównych akcjonariuszy Berg Holding, spółki z branży nieruchomości i inwestycji, mającej swą siedzibę w Katowicach.

Ciszewski, cytowany w komunikacie Merlin Group, stwierdził, że jego zaangażowanie w spółkę nie jest przypadkowe – wynika z jego wysokich oczekiwań w stosunku do rynku polskiego handlu elektronicznego, który stanowi, wg inwestora, jedną z najbardziej perspektywicznych gałęzi rynku. Cyfrowa transformacja następuje bardzo szybko, a obostrzenia, związane z COVID-19 zdecydowanie ją potęgują. Wg Ciszewskiego branża ta powinna się rozwijać w tempie co najmniej dwucyfrowym w ciągu kilku najbliższych lat.

Z kolei Górski podkreślił swoją chęć długoterminowego zaangażowania w Merlin Group oraz zadeklarował wsparcie spółki swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Ma to służyć odbudowie marki Merlin w najbliższych latach.

Kilka słów o inwestorach i spółce Merlin Group

January Ciszewswki jest akcjonariuszem wielu spółek giełdowych – między innymi All In! Games, Ice Code Games, Columbus Elite Global, Spark VC AS, One More Level, JR Holding ASI oraz KBJ. Analitycy szacują wartość jego portfela inwestycyjnego na 470 mln złotych.

Artur Górski to udziałowiec m.in. giełdowych Spark VC ASI, TopLevelTennis.com, One More Level, Optizen Labs, Yellow Boson, Alda oraz ABS Investment ASI. Wartość jego portfela inwestycyjnego ocenia się na 104 mln zł.

Merlin Group S.A. jest spółką publiczna, notowaną od roku 2012 na NewConnect. Jej działalność skupia się na rynku nowych technologii i handlu internetowego. Jest znana głównie z marek własnych, takich jak merlin.pl. cdp.pl i topmall.ua, jednak posiada również zintegrowaną platformę kompetencji dla e-commerce, obejmującą magazyn, platformę informatyczną, obsługę klienta oraz finanse i księgowość. W oparciu o nią buduje specjalistyczne sklepy internetowe w perspektywicznych dziedzinach, takich jak książki, gry, kosmetyki i perfumy czy wyposażenie wnętrz.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *