Merlin Group uruchomił sklep Merlin.pl i zapowiada dalszy rozwój

Warszawa, 20 kwietnia 2022 roku – Merlin Group odnowił samą użyteczność strony internetowego sklepu merlin.pl. W obecnej chwili przy pośrednictwie strony merlin.pl składać można zamówienia oraz także dokonywać płatności internetowe. Funkcjonalność pełna sklepu ma zostać przywrócona po wykonaniu fazy ostatecznej testów. Potrwają one maksymalnie do 30 kwietnia bieżącego roku. Takie informacje podała spółka.

Pragniemy także zaznaczyć, że spółka jednocześnie przypomina o tym, że prowadzi wszelkie niezbędne działania, które mają na celu zagwarantowanie prawa do skorzystania ze znaku towarowego firmy merlin.pl, jak i wszelkich autorskich praw, które zostały związane z marką Merlin. Można było poczytać o tym w raporcie z dnia 4 kwietnia bieżącego roku.

Rozwój w obszarze e-commerce

Na początku bieżącego miesiąca Merlin Group podał, że był po stu procentach udziałów Merlin Commerce oraz Profit M, jak i 100 procent akcji Magus w likwidacyjnej upadłości, a do tego przestaną one być konsolidowane, zaczynając od raportu za drugi kwartał bieżącego roku. Poza tym zarząd poinformował nas, że działalność handlowa dotychczasowa Merlin Group kontynuowana będzie oraz także rozwijana w obszarze e-commerce przez związaną nowo spółkę w stu procentach zależną, to jest Merlin Buy.

Czytaj również: Merlin Group z nową spółką Merlin Buy – Jakie zmiany w 2022r?

W marcu bieżącego roku Merlin Group poinformowała, że przystępuje do wypracowania specjalnego modelu współpracy, a dalej strategii na następne lata, z nowymi inwestorami – Arturem Górskim oraz Januarym Cieszewskich, którzy to nabyli pakiety po 13 procent akcji spółki.

Merlin Group ma w planach przywrócenie pełnej funkcjonalności sklepu Merlin.pl do końca kwietnia bieżącego roku.

Merlin Group jest spółką publiczną, która jest notowana od roku 2012 na rynku NewConnect. Rozwija na pewno projekty e-commerce w oparciu o platformę zintegrowaną komplementarnych zasobów, jak platforma informatyczna, magazyn, kompetencje handlowo-marketingowe, finanse, księgowość oraz także biuro obsługi klienta

Zasoby główne Merlin Group S.A. to platforma zintegrowana kompetencji dla projektów e-commerce, jak i marki własne – topmall.ua, cdp.pl oraz merlin.pl. W oparciu o wszelkie zasoby spółki buduje internetowe sklepu w perspektywicznych najbardziej kategoriach takich jak gry, książki, towary dla dzieci, domowa rozrywka, perfumy, kosmetyki, jak i wyposażenie wnętrz.

Czytaj więcej: Merlin Group S.A. rozpoczyna współpracę z nowymi inwestorami

Musimy przyznać, że plany spółki zapowiadają się naprawdę interesująco. Do końca kwietnia już nie zostało dużo czasu, a więc czekamy jak te plany zostaną wprowadzone w życie.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *