Merlin Group z nową spółką Merlin Buy – Jakie zmiany w 2022r?

Merlin Group zbyła całkowite udziały Profil M i Merlin Commerce. Ponadto, doszło do zbycia 100% akcji Magus w upadłości likwidacyjnej. Spółka podaje, że przestaną być one konsolidowane od raportu za II kwartał roku 2022. Zarząd poinformował odbiorców, że działalność handlowa grupy cały czas będzie kontynuowana i rozwijana w obszarach e-commerce. Na uwagę zasługuje nowo zawiązana spółka zależna w stu procentach, o nazwie Merlin Buy. Z czym wiążą się te informacje? Co jeszcze warto wiedzieć? Jakie czynności wdrożyła spółka? Jakie komunikaty są godne uwagi? Czym zajmuje się spółka Merlin Group i skąd wynika jej popularność?

Merlin Group

Spółka cały czas prowadzi wszelkie działania, jakie mają zagwarantować prawo do korzystania ze znaku towarowego merlin.pl i praw autorskich, jakie wiążą się z marką Merlin. Zakończenie działań tego typu zostanie wskazane dzięki raportowi ESPI, na co wskazuje komunikat. Co ciekawe, Merlin Buy powstała 10 marca 2022 roku. Dwa tygodnie później doszło do zarejestrowania spółki w Krajowych rejestrze Sądowym. Niezwykle istotne jest to, że Merlin Group objęła 50 udziałów Merlin Buy, których wartość nominalna wynosi 5 tysięcy złotych i stanowi całkowity kapitał zakładowy.

Czytaj również: Merlin Group S.A. rozpoczyna współpracę z nowymi inwestorami

Ważny komunikat

Merlin Gropu wydał osobny komunikat, w którym poinformowana o zawarciu umowy z Januarym Ciszewskim. Umowa dotyczy ograniczenia zbywalności posiadanych przez niego akcji (53 483 595 sztuk akcji) przez okres 12 miesięcy, od daty zawarcia umowy. W marcu spółka poinformowała rynek, że przystąpiła do wypracowania modelu współpracy i strategii na dalsze lata. Współpraca opiera się na nowych inwestorach, jakimi są January Ciszewski i Artur Górski. Nabyli oni pakiety po 13% akcji Merlin Group.

Czym zajmuje się spółka Merlin Group?

Najprościej rzecz ujmując, jest to publiczna spółka, jaka była notowana na rynku NewConnect od 2021 roku. Rozwija one różnorodne projekty e-commerce, jakie opierają się na zintegrowanej platformie komplementarnych zasobów. Zasobami tymi są:

  • platforma informatyczna,
  • magazyn,
  • biuro obsługi klienta,
  • kompetencje handlowo-marketingowe,
  • finanse oraz księgowość.

Głównym zasobem Merlin Group jest zintegrowana platforma kompetencji, jaka przeznaczona jest dla projektów e-commerce, jak też marki własne – topmall.ua oraz merlin.pl. Budowane są sklepy internetowe, które opierają się na zasobach spółki. Dotyczą one perspektywicznych kategorii typu towary dla dzieci, wyposażenie domu, perfumy, kosmetyki, gry i rozrywka domowa, książki i wiele innych.

Show More

1 komentarz

  • Lucjan
    Lucjan

    Grupa Merlin to złodzieje którzy okradają klientów pobierając opłaty i nie realizując zamówień.
    Zapraszam na stronę opiniuj.pl. Setki ludzi oszukanych – warto poczytać.

    Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *