Michael Ptasznik dołącza do zarządu eToro

eToro Group Ltd (“eToro”), internetowa platforma inwestycyjna obejmująca wiele aktywów, która umożliwia ludziom rozwój ich umiejętności inwestowania i daje możliwość zwiększenia swojego majątku w ramach globalnej społeczności odnoszących sukcesy inwestorów, ogłosiła, że do jej Zarządu dołączył

Michael Ptasznik dołącza do zarządu eToro

Michael dołączy do Zarządu eToro po zakończeniu fuzji z Fintech Acquisition Tech V (Nasdaq: FTCV), co jest przewidziane na ostatni kwartał tego roku. Zostanie też członkiem Komitetu Audytu i Ryzyka działającego przy Zarządzie.

Yoni Assia, współzałożyciel i CEO eToro komentuje ogłoszenie: Jesteśmy zachwyceni, mogąc powitać Michaela na pokładzie Zarządu eToro. Wniesie on bogate doświadczenie, w tym dogłębną wiedzę z zakresu finansów, regulacji, strategii korporacyjnej i zarządzania ryzykiem. Michael był członkiem zespołu odpowiadającego za przyspieszony rozwój Nasdaq jako globalnego lidera technologii, więc czujemy, że odpowiednia osoba dołącza do nas w obliczu ukończenia fuzji i wejścia eToro na Nasdaq jako spółki giełdowej. Michael wesprze nas nieocenionymi wskazówkami na drodze do następnego rozdziału w historii eToro i dalszego przyspieszonego wzrostu.

Jako Członek Zarządu, Michael będzie dzielić się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Michael piastował ostatnio stanowisko Dyrektora Finansowego i Wiceprezesa Nasdaq Inc., gdzie odpowiadał za prowadzenie strategii korporacyjnej, fuzje i przejęcia, finanse, relacje inwestorskie, zarządzanie ryzykiem, nieruchomości korporacyjne oraz ESG (Środowisko, Społeczna Odpowiedzialność i Ład korporacyjny).

Zanim dołączył do NASDAQ, Michael był Dyrektorem Finansowym TMX Group Limited, gdzie odpowiadał za strategię i finanse, w tym udane IPO (pierwsza oferta publiczna) oraz niezliczone transakcje fuzji i przejęć. Wcześniej zajmował liczne stanowiska finansowe w Procter & Gamble w Kanadzie. Ukończył z wyróżnieniem Business Administration na Wilfrid Laurier University, jest dyplomowanym biegłym księgowym (Chartered Professional Accountant, CPA, CMA) oraz uzyskał tytułdyplomowanego dyrektora na McMasters University. Michael był członkiem wielu zarządów, w tym Canadian Depository for Securities Limited, Candeal, Accounting Standards Oversight Council w Kanadzie oraz Children’s Aid Society of York Region.

Michael Ptasznik komentuje: Bardzo się cieszę, że dołączam do Zarządu eToro. Zajmę teraz miejsce w przednim rzędzie ewolucji branży giełdowej i nie mogę się doczekać, aby móc doradzać eToro w kolejnych krokach na drodze spółki giełdowej. Przez ponad 30 lat miałem szczęście pracować z niesamowicie utalentowanymi, kreatywnymi i zaangażowanymi ludźmi i gdy tylko poznałem Yoniego oraz zespół eToro wiedziałem, że będziemy do siebie pasować. eToro ma innowacyjną i zróżnicowaną ofertę i jestem podekscytowany, że będę mógł być częścią ekspansji firmy w USA i na innych rynkach.

eToro zostało założone w 2007 roku w celu globalnego otwarcia rynków inwestycyjnych, aby każdy mógł handlować i inwestować w prosty oraz przejrzysty sposób. Stworzono platformę inwestycyjną zbudowaną wokół współpracy społecznej i edukacji inwestorów, dzięki której powstała społeczność, w której użytkownicy mogą się łączyć, dzielić wiedzą i uczyć.

Na eToro użytkownicy mogą przeglądać portfele i statystyki innych inwestorów oraz komunikować się z nimi w celu wymiany pomysłów, omawiania strategii i korzystania ze wspólnej wiedzy. eToro działa jako pomost między starym a nowym światem inwestowania.

Na eToro użytkownicy mogą przechowywać tradycyjne aktywa, takie jak akcje, waluty lub surowce, obok „nowych” aktywów, takich jak bitcoin i ether. eToro oferuje również swoim użytkownikom wybór sposobu inwestowania, ponieważ użytkownicy mogą sami bezpośrednio handlować, inwestować lub kopiować strategię inwestycyjną innych inwestorów na platformie eToro bez dodatkowych kosztów, a wszystko to za pomocą jednego kliknięcia.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *