Milion złotych na rozwój własnego biznesu. Ostatni moment na dotację

Bardzo wiele osób ma niesamowicie ciekawe pomysły na biznes. Jednak koniec końców brakuje im sporych środków na realizację ich. Jednak tak naprawdę mamy jeszcze miesiąc na to, aby pozyskać nawet milion złotych na biznes własny. Sprawdźmy i upewnijmy się, co musimy zrobić, aby móc pozyskać takowe środki.

W ramach PARP jest dostępny cały program dofinansowania pod nazwą – „Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej”.

W ramach tego właśnie programu możemy śmiało pozyskać milion złotych. Jak nam wskazuje jednak sama nazwa, to pierwszym kryterium jest konkurs, który jest dedykowany zarówno dla mikro przedsiębiorców, jak i także dla małych przedsiębiorców ze Wschodniej Polski, a więc mamy tutaj na myśli takie województwa jak: świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie, podlaskie czy też warmińsko-mazurskie.

Niezmiernie ważnym elementem, który należy obowiązkowo spełnić jest także zrealizowanie pomyśle projektu w ramach samego konkursu dla startowych platform.

A na co środki z PARP mogą zostać przeznaczone? Na pewno środki otrzymane z PARP przeznaczone mogą być na:

  • organizację oraz przeprowadzenie wszelkich działań, w tym także działań promocyjnych i informacyjnych, które służyć będą samej ekspansji rynkowej, w tym także międzynarodowej,
  • zakup trwałych środków, materiałów lub surowców oraz także wartości prawnych i niematerialnych,
  • wynagrodzenie pracy całego personelu danego projektu,
  • na zakup doradczych usług oraz usług eksperckich, które są związane bezpośrednio z rozwijaniem biznesowego modelu.

Co ciekawe wsparcie wyniesie, aż do osiemdziesięciu pięciu procent całej wartości projektu. Cóż to oznacza? Oznacza to nic innego jak to, że wkład własny to przynajmniej piętnaście procent kwalifikowalnych danego projektu.

Jak skutecznie pozyskać dla swojej firmy środki w ramach konkursu o nazwie „Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej”?

Na pewno musimy obowiązkowo mieć na uwadze, że wielkimi krokami się zbliża termin do kiedy możemy aplikować o samo przyznanie nam środków. Ostatnim dniem przyjmowania wniosków jest data, którą powinniśmy obowiązkowo zapamiętać. Mowa o dacie 30 września bieżącego roku. Jest to już siódma runda konkursu. Aby móc skutecznie zaaplikować, to musimy wypełnić cały szereg dokumentacji (cała dokumentacja jest dostępna w sieci). Po ściągnięciu oraz dokładnym wypełnieniu wszelkich dokumentów musimy je przesłać. Oczywiście przesyłamy je w sposób bezpośredni do PARP.

Musimy mieć także świadomość, że samo wysłanie nie jest jednak równoznaczne z potwierdzeniem otrzymania konkretnych środków. W zasadzie to powiedzmy sobie szczerze, że jak coś to to dopiero nastąpi bezpośrednio po rozstrzygnięciu konkursu. Ile wynosi łączna pula środków, o którą mogą się wszyscy starać? Tak naprawdę pula łączna środków, o które się można ubiegać wynosi trzysta milionów złotych. Musimy przyznać, że kwota ta robi na nas ogromne wrażenie. Pieniądze nie należą do małych.
Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *