Przejęcie Domu Maklerskiego Banku Polskiej Spółdzielczości przez mPay nastąpiło 29 stycznia 2021 roku. Transakcja zakupu DM BPS opiewa na sumę 3 mln złotych. Z przejęciem brokera wiążą się śmiałe i długofalowe koncepcje powiązanie z rozwojem dostawcy technologii mobilnych. Na bazie zakupionego podmiotu fintech planuje ofertę szeroko pojętych inwestycji na giełdzie.
Ambitne plany mPay na drugie półrocze 2021 roku
Dynamika rozwoju mPay jest spora i przejęcie DM BPS wpisuje się w długotrwałą strategię ekspansywnej firmy. Istnieje koncepcja rozbudowy swych aplikacji mobilnych i zaimplementowania dodatkowych funkcjonalności. Firma mPay poszerza swoją działalność o inwestycje na giełdzie. Warto podkreślić popularność apki mPay. Do końca ubiegłego roku cieszyła się wzrostem jej użytkowników aż o 84%. Bez mała 457 tysięcy użytkowników korzystało z aplikacji mobilnej mPay.
Jak tłumaczy wiceprezes zarządu mPay transakcja zostanie skonsumowana dopiero po zatwierdzeniu jej przez Komisję Nadzoru Finansowego. W tym samym czasie organizowane będą pracę nad wprowadzeniem rozwiązań technicznych umożliwiających użytkownikom korzystanie z opcji inwestycyjnych w aplikacji mobilnej mPay. Analogicznie do tych działań przed firmą mPay stoi konieczność rejestracji domu maklerskiego jako agenta firmy inwestycyjnej. Nowe możliwości oferowane przez aplikację powinny być widoczne w drugiej połowie roku 2021.
Warto rzucić okiem na historię Domu Maklerskiego Banku Polskiej Spółdzielczości. Funkcjonuje od roku 2008 i wielokrotnie nagradzany był za stosowanie Kanonu Dobrych Praktyk Rynku Finansowego. Zaznaczmy, że DM BPS był podmiotem specjalizującym się w oferowaniu obligacji komunalnych oraz przygotowaniu emisji.
Świeża oferta mPay
Do czego służyła nam aplikacja mobilna mPay? Użytkownicy korzystający z owej apki opłacali za jej pośrednictwem bilety komunikacji miejskiej oraz miejsca postoju w strefach płatnego parkowania. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i już u schyłku ubiegłego roku firma mPay postawiła na poszerzenie swojej oferty. Za sprawą aplikacji będziemy mogli zaciągnąć pożyczkę. Niebawem korzystając z urządzenia mobilnego, będziemy mogli zaciągnąć kredyt bankowy.
Aplikacja mPay poszczycić się może świetnymi notowaniami w sklepie Google Play. To świadectwo głębokiego zrozumienia potrzeb klientów aplikacji i wychodzenia im naprzeciw. Niedługo przekonamy się o tym, czy w równie wielkim stopniu mPay zrozumie potrzeby inwestorów.
Wiarygodność firmy mPay wzrasta wykładniczo. Grube ryby wchodzą, stawiając na udziały w tej firmie. Firma energetyczna US.EN.EKO po wykupie mniejszościowego pakietu akcji weszła do spółki. Za wykupione akcje zapłaciła 2 mln złotych, co daje aż 8% udziałów. Gwarantuje to wycenę całej firmy mPay na kwotę oscylującą wokół 25 mln złotych. Największym z udziałowców jest pochodząca z Częstochowy grupa LEW.
Zastanawiające jest, jak sprawdzi się aplikacja mPay w roli platformy inwestycyjnej. Biorąc pod uwagę potężną konkurencję funkcjonującą na polskim gruncie, firmę Revolut możliwe są różnorakie triki ze strony firmy. Zawojowanie rynku poprzez zaoferowanie zerowych prowizji wcale nie wydaje się takie nierealne. Jedno jest pewne. Firma mPay postawiła na szeroko pojętą ekspansję i z wypiekami na twarzy pozostaje nam obserwować jej dalsze kroki.