Na jaki czas przyznawany jest odnawialny limit pożyczkowy?

Odnawialny limit pożyczkowy czy kredytowy jest sposobem na zagwarantowanie sobie dodatkowych środków finansowych jeśli zajdzie taka konieczność. Na jaki czas przyznawany jest odnawialny limit pożyczkowy? To zależy od zastosowanej w danej firmie pożyczkowej praktyki.

Roczny termin w bankach

Banki oferują swoim klientom szereg produktów dłużnych, między innymi odnawialny limit kredytowy. Najczęściej jest on przyznawany na 12 miesięcy, a później, o ile klient nie zdecyduje się na rezygnację z niego, może on zostać przedłużony automatycznie na kolejny, roczny okres. Tak właściwie więc, ma on charakter bezterminowy, choć za każde 12 miesięcy udostępniania limitu kredytowego klient najczęściej jest zmuszony uiścić do banku określoną opłatę, bez względu na to, czy wykorzystywał limit czy też nie.

Niemniej, na jaki czas przyznawany jest odnawialny limit pożyczkowy, udzielany przez firmę pozabankową? 

Firmy z możliwością odnawialnej pożyczki:

Firma pozabankowa Wonga.pl ma w swojej ofercie odnawialny limit pożyczkowy, czyli rozwiązanie łączące w sobie zalety szybkiej pożyczki, tzw. chwilówki oraz odnawialnego limitu w rachunku bankowym. Limit w tym przypadku przyznawany jest klientowi w formie linii odnawialnej w wysokości od 300 do 5000 zł. Klient chcąc skorzystać z takiej pożyczki powinien otworzyć konto w Wonga i ustalić kwotę limitu. Sam decyduje później kiedy i ile pieniędzy wypłacić z limitu. Na koncie sprawdza także, kiedy i ile musi spłacić do firmy pożyczkowej.

Jeśli zaś chodzi o to, na jaki czas przyznawany jest odnawialny limit pożyczkowy, Saldo.pl stosuje zasadę, że jest on przyznawany na czas nieokreślony. Klient korzystają z oferty na taki limit płaci za niego dopiero wtedy, gdy z niego korzysta. Wonga.pl nalicza bowiem odsetki tylko wtedy, gdy pożyczkobiorca używa odnawialnego limitu gotówkowego. Wysokość odsetek zależna jest od wypłaconej przez klienta kwoty. Im będzie wyższa, tym automatycznie więcej odsetek musi on opłacić. 

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *