Nadchodzą bitwy maszyn – Dieselpunk Wars zadebiutuje 19 listopada

Producent i wydawca Image Power S.A. potwierdził datę premiery debiutanckiej gry Dieselpunk Wars, w której gracze tworzą skomplikowane maszyny bitewne i ruszają nimi do walki. Produkcja zadebiutuje 19 listopada.

 

Obejrzyj trailer Dieselpunk Wars: https://youtu.be/wU8FeKsZ4OI 

Dieselpunk Wars pozwala tworzyć nietypowe pojazdy militarne, które następnie wyjadą na pole bitwy. Gracze będą mogli zbudować unikalną maszynę, wykorzystując blisko 300 różnych elementów. Pakiet dostępnych części będzie można rozszerzać, wykonując zlecone misje. Dzięki realistycznej fizyce, w trakcie walk gracz może wykorzystać na swoją korzyść całe otoczenie, niszcząc budynki wokół siebie. Silnik gry jest w stanie śledzić każdy pocisk, obliczyć jego trajektorię, a nawet zniszczyć go rykoszetem, jeśli uderzy w pancerz pod odpowiednim kątem. Pojazdy mogą być przecięte na pół, podpalone, zalane lub zmiażdżone. Wszystko zależy od kreatywności graczy. 

W trakcie wiosennej kampanii na Kickstarterze udało nam się zebrać ponad 10 tys. dolarów i znacznie poszerzyć grono odbiorców Dieselpunk Wars. W kwietniu przyspieszyliśmy premierę darmowej wersji Prologue, która po uwzględnieniu sugestii graczy przeszła szereg usprawnień interfejsu użytkownika. Wiemy, że wielu graczy lubiących dojrzałe gry bitewne niecierpliwie czeka na pełną wersję. Wierzę, że tytuł ma naprawdę duży potencjał – powiedział Piotr Figarski, wiceprezes zarządu Image Power S.A. Podczas niedawnego Steam Game Festival około 90 procent pobrań dema gry miało miejsce na terenie Chin, co w naturalny sposób kieruje nas i na ten rynek. Dodatkowo planujemy znaleźć wydawcę w Państwie Środka. Tytuł już obsługuję język chiński – dodał Figarski.

 

Najważniejsze cechy Dieselpunk Wars:

  • pojazdy budowane z różnych części oraz materiałów, które wpływają na ich możliwości na polu walki
  • otwarty, możliwy do eksploracji świat, oferujący wyzwania i elementy do znalezienia  
  • realistyczna fizyka – otoczenia, pocisków i uszkodzeń
  • kilka trybów gry – m.in. tryb bitwy oraz tryb kreatywny
  • kampania fabularna dla jednego gracza
  • rozwój pojazdu wraz ze wzrostem poziomu doświadczenia
  • nowe elementy odblokowywane wraz z postępem
  • brak mikropłatności

 

Dieselpunk Wars zadebiutuje na Steam 19 listopada 2020 w cenie 14.99 USD. Image Power podpisało też umowę na portowanie gry na Nintendo Switch, Xbox i PSP. Wersja na Switch zaplanowana została na kwiecień.

Więcej o grze na karcie Steam. 

***

Początek Image Power S.A. sięga 2012 roku, kiedy Paweł Graniak, aktualnie Prezes Zarządu Spółki, założył pierwszą w Polsce szkołę Concept Artu i Digital Paintingu (http://www.potegaobrazu.pl). Jej działalność została zwieńczona stworzeniem pierwszego polskiego podręcznika Concept Artu. Publikacja ujrzała światło dzienne w 2018 roku i obecnie jest dostępna w salonach Empiku w całej Polsce. Dziś Potęga Obrazu współpracuje z najlepszymi artystami tworzącymi gry video.

Produkcją gier video Image Power S.A. zajął się w 2019 r. Wówczas wspólnie z Marcinem Zaleńskim,  obecnie Przewodniczącym Rady Nadzorczej, rozpoczęto współpracę ze spółką  PlayWay S.A., w ramach której Image Power pracuje z najbardziej doświadczonymi przedstawicielami branży gamingowej. Spółka skupia się głównie na produkcji  symulatorów oraz niskobudżetowych produkcjach autorskich. Wyróżnia ją podejście do wyboru tematyki nowych tytułów: często oparta jest ona o pasje i hobby poszczególnych członków zespołu, które następnie bardzo pieczołowicie przenoszone są na grunt gier video, po uprzednim sprawdzeniu ich potencjału na rynku.

Image Power | Facebook

Image Power | www

Dieselpunk Wars | Facebook

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *