Najbogatsi posiadacze Bitcoina. Milionerzy na rynku kryptowalut

Bitcoin to obecnie najbardziej rozpowszechniona kryptowaluta z dostępnych na świecie. Jest przykładem rozwoju technologii, gdzie jako pierwsza została pomyślnie wdrożona w ramach inicjatywy blokchain. Jej uniwersalność dostrzegają także prywatni inwestorzy, którzy cenią sobie bitcoina za intuicyjną i łatą formę dokonywania bezpośrednich transakcji, jak i zastosować go jako aktywo spekulacyjne niezależnie funkcjonujące od rządów.

Powołanie Bitcoina do życia miało miejsce w 2009 roku. Obecnie mija dziesięć lat od tej chwili, a osoby, które wówczas zainteresowały się kryptowalutami i dostrzegły ich potencjał, jakim są obecnie milionerami. Nie da się ukryć, że wzrost znaczenia kryptowalut był trudny do przewidzenia w tamtym czasie i nikt nie był w stanie określić, jaka będzie przyszłość wirtualnej waluty. Nawet dziś są głosy twierdzące, że Bitcoin jest walutą większego ryzyka ze względu na niepewne kursy wahań.

Pozostała grupa to zwolennicy waluty BTC, co czyni z nich jednych z najzamożniejszych osób w kontekście dochodu z kryptowalut. Czy na Bitcoinie da się zarobić? Oto przedstawiciele wybrani przez branżowy portal Investopedia, którzy dowodzą, że jest to możliwe.

Barry Silbert

Silbert włożył sporo wysiłku w rozpoznawalność marki, jaką obecnie jest Bitcoin. Nie tylko sfinansował ponad 100 projektów startup’owych z dziedziny kryptowalut, ale też włożył mnóstwo pieniędzy w rozwinięcie idei opartej na Blockchainie i firm powiązanych ścisłe z BTC. Zyskał dzięki temu określenie króla kryptowalut.

Barry Silbert jest założycielem oraz dyrektorem generalnym Digital Currency Group na bieżąco inwestującej w środowiska sprzyjające branży kryptowalut. Jego firma nawiązała współpracę, a następnie nabyła portal informacyjny CoinDesk.

Blythe Masters

Do najbogatszych właścicieli firm zyskujących na rynku kryptowalut należy także kobieta. Blythe Masters niegdyś pracowała w JP Morgan Chase & Co na stanowisku dyrektora zarządzającego. Po latach i ona dostrzegła możliwości rynku kryptowalut. Dzisiaj na stałe , DAH specjalizuje się w dostarczaniu oprogramowania i narzędzi mających na celu zwiększenie wydajności, poprawę bezpieczeństwa, a także wdrożenia systemu opartego na szybkości i zgodności przeprowadzanych rozliczeń, także poprzez Bitcoina.

Od 2018 roku firma Masters dostarcza pakiet gotowych narzędzi dla Google Cloud, a do jednego z pierwszych klientów wspomnianej technologii należy JP Morgan Chase.

Dan Morehead

Morehead jako pierwszy na świecie człowiek uruchomił fundusz oferujący transakcje przeprowadzane wyłącznie w walucie wirtualnej. Powstała w 2013 roku Pantera Capital dała mu możliwość stania się jednym z najbardziej wpływowych ludzi w branży kryptowalut oraz instytucjonalnych właścicieli waluty.

Fundusz opiera się na dokonywaniu inwestycji w firmy działające w branży kryptowalut oraz handlu wirtualną walutą. Aktualnie Morehead należy także do zarządu giełdy Bitstamp.

Tyler i Cameron Winklevoss

Bracia Winklevoss szerzej znani dzięki aferze z Markiem Zuckerbergiem i prawami do pomysłu na Facebooka zdobyli nie tylko spory rozgłos, ale też pokaźną ilość funduszy. Część zdobytych środków w ramach odszkodowania ze sporu z Zuckerbergiem zainwestowali w Bitcoiny.

Decyzja była na tyle pomyślna dla przyszłości braci, że obecnie są jednymi z najbogatszych właścicieli BTC. Wedle ich zapewnień mają na własność 1% wszystkich Bitcoinów oraz posiadają systemu umożliwiającego zabezpieczenie klucza prywatnego dającego dostęp do ich aktywów. Bliźniacy mają także swoją własną giełdę kryptowalut-Gemini.

Michael Novograt

Związał się z rynkiem kryptowalut na bardzo wczesnym etapie, co pozwoliło mu na zainwestowanie sporej ilości funduszy w ten rynek. Na inwestycje związane z kryptowalutą wydał 1/3 majątku, co uczyniło z niego jednego z najbogatszych posiadaczy kryptowalut oraz specjalistę w zakresie przewidywania ruchów Bitcoina.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *