Najlepsze konta dla studenta w 2020 r.

Rozpoczęcie zajęć wiąże się często z wyjazdem z domu rodzinnego, zamieszkaniem w nowym miejscu oraz usamodzielnieniem się. Nie rzadko zdarza się, że z rozpoczęciem studiów młodzi ludzie zakładają swoje pierwsze indywidualne konta bankowe. MarketInvest.pl, by ułatwić Wam wybór, sprawdził, które oferty bankowe są najbardziej korzystne dla studentów! 

Wybierz najlepsze Konta dla Studenta w 2020

Aktualnie tylko sześć banków oferuje bezpłatne rachunki bankowe wraz z kartą. Na wyróżnienie zasługują w szczególności BGŻ BNP Paribas oferujący Konto Praktyczne oraz Bank Smart z ofertą Smart Konto. Zgodnie z ofertą tych dwóch banków wypłacanie pieniędzy w Polsce i za granicą jest darmowe ze wszystkich bankomatów. Nie pobierana jest także opłata za przelewy internetowe oraz inne podstawowe usługi. 

Warto także wskazać Volkswagen Bank, Getin Bank oraz Orange Finanse. Oferta tych banków także przewiduje darmowe konto oraz kartę, jednakże wypłata z bankomatów w niektórych przypadkach wiąże się z opłatami.

W przypadku banku Getin Bank posiadający rachunek Getin Up Free mogą bezpłatnie wypłacać pieniące w siedzi Euronet oraz Planet Cash – w pozostałych przypadkach muszą zapłacić prowizję w wysokości 3,5% (min. 5 zł). Jeśli student chce korzystać z darmowej wypłaty z bankomatów w Orange Finanse, może to zrobić pod warunkiem wykonania w trakcie danego miesiąca 5 płatności kartą w dowolnej kwocie.

Nie wykonując powyższych płatności zobowiązany jest do zapłacenia opłaty 5 zł miesięcznie jako zapłaty za możliwość korzystania w bankomatów. Decydujący się na prowadzenie rachunków w Volkswagen Bank mogę za darmo wypłacać pieniądze ze wszystkich krajowych bankomatów, ale tylko i wyłącznie gdy kwota wypłaty nie przekracza 400 zł – w przeciwnym razie pobierana jest prowizja w wysokości 1,50 zł.

Ofertę, korzystną dla studentów, z punktu widzenia ponoszonych opłat, ma także  Alior Bank. Studenci muszą jednak pamiętać o zapoznaniu się z regulaminami i warunkami posiadania konta w bankach – Alior Bank wprowadza od 1 stycznia 2016 r. opłatę za korzystanie z karty w wysokości 4 zł, chyba że student wykonuje za pomocą karty w ciągu miesiąca płatności o wartości min. 100 zł.

Dokładnie takie same warunki oferuje „eKonto dla Młodych” mBanku, a bardzo zbliżone oferowane jest przez Bank Millennium i „Konto 360° Student”.

Gdy potrzebny Ci kredyt studencki

Rozważając zaciągnięcie kredytu studenckiego warto rozważyć także założenie rachunku bankowego w danym banku. Przykładowo w PKO BP lub Banku Pekao bardziej opłaca się otworzenie rachunku, ponieważ w przypadku wnioskowania o kredyt banki te naliczają 200 zł prowizji w przypadku, gdy wnioskujący student nie chce posiadać w tym banku również konta. Dodatkowo nie posiadając konta w tych bankach trzeba liczyć się z wyższą miesięczną prowizją pobieraną od transz kredytu.

Dla osób, które wybierają konto w PKO BP prowizja wynosi od 0,5% do 1%, a dla nieposiadających konta wynosi 2%. 

Przykładowo, gdy zaciągniemy kredyt, którego spłaty wynoszą 800 zł miesięcznie to powyższa prowizja w najgorszym wypadku wynosić będzie 16 zł miesięcznie. Lepiej więc zastanowić się nad założeniem „Konta dla młodych” w PKO BP. Jest ono prowadzone za darmo, a w zależności od ilości operacji wykonanych w ciągu miesiąca karta może kosztować od 0 zł do 5 zł miesięcznie.

W Banku Pekao prowizja od kredytu wynosi 0,5% oraz dodatkowe 4 zł. W przypadku otwarcia konta prowizja nie jest naliczana. „Eurokonto Intro” jest prowadzone bezpłatnie, a karta kosztuje 1,98 zł miesięcznie. Zwolnienie z opłaty nastąpi po 4 dokonanych płatnościach.

Podsumowując powyższe, najtańszą opcją dla studentów jest korzystanie z oferowanych przez banki rachunków bankowych oraz kart – jest to o wiele bardziej korzystne niż płacenie wyższych prowizji.

Warto zwrócić uwagę, że nie wszystkie banki stosują preferencje związane z posiadaniem rachunków bankowych – BPS oraz SGB nie uzależniają od ich posiadania swojej oferty kredytowej.


Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *