Nowojorska giełda papierów wartościowych ponownie otwarta

NYSE, a więc Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych ponownie zostanie otwarta we wtorek po dokładnie dwumiesięcznym zamknięciu, które spowodowane było koronawirusem. Nowy Jork naprawdę mocno ucierpiał w wyniku wybuchu epidemii koronawirusa. W Nowym Jorku odnotowano około 200 000 tysięcy przypadków zakażeń oraz ponad 20 000 tysięcy zgonów.

Razem z otwarciem giełdy, wejdą także w życie nowe zasady

Po samym otwarciu giełdy, wejść mają w życie całkiem nowe zasady, a NYSE będzie prawdopodobnie wyglądać całkiem inaczej niż do tej chwili. NYSE to jedna tak naprawdę z niewielu giełd, na których można nadal handlować w sposób stacjonarny/tradycyjny – większość z nich po prostu przeszła na handel, który jest w pełni handlem elektronicznym.

Zgodnie z całkiem nowymi środkami bezpieczeństwa, tak naprawdę tylko jedna czwarta liczby normalnej handlowców będzie mogła normalnie powrócić do pracy. Handlowcy również muszą unikać znacznie publicznego transportu, przestrzegać surowych zasad, które dotyczą dystansu społecznego oraz nosić maski. W biurach wprowadzone zostały bariery przezroczyste, które oddzielać mają od siebie poszczególnych pracowników.

Okazuje się, że pracownicy będą mieli obowiązkowo mierzoną temperaturę podczas wejścia do pracy. Każdy, kto pomyślnie nie przejdzie kontroli, będzie musiał zostać poddany dokładnym testom na COVID-19 lub też odbyć kwarantannę, zgodnie ze wszelkimi zaleceniami rządu Stanów Zjednoczonych. Tak naprawdę do tego czasy, takie osoby nie będą mogły już pracować.

Aby móc powrócić do pracy, brokerzy podobno będą musieli podpisać specjalne zwolnienie z odpowiedzialności, które uniemożliwi im pozwanie NYSE W przypadku jednak zarażenia się w swoim miejscu pracy.

Zgodnie z informacjami Wall Street Journal, będą musieli oni wydać oświadczenie, że sam powrót do biur spowodować może u nich zakażenie wirusem, oddechową niewydolność, śmierć oraz przekazanie wirusa członkom swojej rodziny oraz także innym osobom.

Nowe przepisy również oznaczają, że wydarzenia, które są związane z otwarciem NYSE oraz giełdowymi debiutami wstrzymane zostały w związku z ogólnym zakazem wpuszczania trzecich osób. Medialne organizacje, nie będą mogły w ogóle wejść do siedziby NYSE i to aż do odwołania.

Otwarcie NYSE jest ważne dla całej gospodarki

Stacey Cunningham – prezes Nyse Stacey napisała na Twitterze, że otwarcie ponowne giełdy jest bardzo ważnym krokiem w kierunku uruchomienia ponownego gospodarki amerykańskiego, po bardzo długotrwałych ograniczeniach oraz blokadach

NYSE zamknięta została w dniu 23 marca. Działała tymczasowo jedynie w elektronicznej wersji. Był to pewnego rodzaju zapobiegawczy środek, który miał na celu tak naprawdę ochronę pracowników.

Poprzednim razem gdy 228-letnia NYSE zamknięta została w dniu 29 października 2012 roku z powodu huraganu o nazwie Sandy. Handel także wstrzymany został na cztery sesje w następnie terrorystycznych zamachów z dnia 11 września 2001 roku.

NYSE, która należała do Intercontinental Exchenge, jest możliwie największą giełdą na świecie gdybyśmy brali pod uwagę całkowitą rynkową kapitalizację giełdowych spółek.

 

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *