Platforma multi-STO uzyskała licencje BaFin

Black Manta Capital oraz Tokeny Solutions, dwie, pochodzące z Luksemburga firmy, wspólnymi siłami uruchamiają innowacyjną platformę multi-STO. Jest to o tyle interesująca wiadomość, że tego typu przedsięwzięcie, od europejskiego organu regulacyjnego BaFin po raz pierwszy otrzymuje licencję na prowadzenie działalności.

Pełna zgodność z przepisami nowego rozwiązania STO

Obiecujący projekt nowej innowacyjnej platformy STO wynika z owocnej współpracy Black Manta Capital z drugą firmą Tokeny Solutions, mających swoje siedziby w Luksemburgu. Chyba nie ma się czemu dziwić, że właśnie tam, państwo to bowiem jest bardzo przyjazne przedsięwzięciom kryptograficznym. Świadczy o tym chociażby fakt wydania zezwolenia na prowadzenie takiej działalności przez Komisję Nadzoru Sektora Finansowego w Luksemburgu giełdzie kryptowalutowej Bitstamp.

Tym razem jednak przełom w historii kryptografii jest jeszcze głębszy, ponieważ jako całkowicie zgodny z przepisami projekt otrzymał tym razem licencję nie tylko od odrębnego kraju, ale od europejskiego organu regulacyjnego Bafin. Ma to być projekt na tyle innowacyjny, że będzie mógł zaoferować różnorakie rozwiązanie szerokiej gamie inwestorów.

Platforma dostępna dla wszystkich

Nowo powstająca platforma multi-STO ma być otwarta dla każdego podmiotu, czy to firmy, czy indywidualnego inwestora, którzy zechcą skorzystać z jej usług. Ma oferować wysoce innowacyjne a przede wszystkim funkcjonalne i skuteczne rozwiązania. Jedyną wadą nowej platformy może wydawać się to, że na starcie nie będzie miała zasięgu ogólnoświatowego, ale ma celować w rynki europejskie

Firmy tworzące platformę również jasno sprecyzowały obowiązki, jakie mają spoczywać na każdym z założycieli. Tokeny Solutions zobowiązują się do dostarczania najnowszych i najnowocześniejszych technologii, a z kolei Black Manta Capital będzie odpowiadała za działania w zgodzie z obowiązującymi przepisami oraz za działania chroniące inwestorów.

Zastosowane rozwiązania na Platformie

Operacje dokonywane w obszarze multi-STO, a realizowane za pośrednictwem Black Manta Capital i Tokeny Solutions, będą dotyczyły zapewnienia inwestorom dostępu do zróżnicowanych grup tokenów. Platforma ma działać w obszarze tokenów opartych na własności, jak i w obszarze tych, bazujących na założonym kapitale.

Prace na platformie będą wspierane dodatkowo narzędziem o nazwie TREX. Umożliwia ono znaczne poszerzenie zakresów zarządzania tożsamością, certyfikatami walidacyjnymi, a także procesami zarządzającymi bezpośrednio transferami.

Black Manta Capital, jak i Tokeny Solutions wyrażają spory entuzjazm z powodu zaistniałej współpracy. Jak twierdzi dyrektor generalny Tokeny Solutions, ta współpraca umożliwia obu firmom wydajniejszą pracę poprzez skoncentrowanie się na swoich silnych stronach. Black Manta Capital dodaje natomiast, że dzięki zawiązanemu partnerstwu, obie firmy patrzą bardziej optymistycznie w przyszłość i na rozwój STO w Europie, a dalej i na świecie.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *