O co chodzi w Bitcoin?

Bitcoin to kryptowaluta, która wciąż i nieprzerwanie dzierży palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o wartość na giełdzie. Jednak skąd wzięła się taka popularność i cena najbardziej znanej kryptowaluty?

Czy są jakieś rzeczywiste podstawy do tego, żeby cenić Bitcoina tak wysoko, czy wszystko opiera się tylko i wyłącznie na spekulacji, jak chcieliby myśleć niektórzy bardziej sceptycznie nastawieni do fenomenu tej kryptowaluty? W filmie wymienimy sobie wszystkie najważniejsze cechy Bitcoina, które czynią z niego tak atrakcyjny, wirtualny kruszec.

Są trzy podstawowe kwestie, które stanowią fundament jego popularności.

  • Pierwszą z nich jest fakt, że Bitcoin rozbił istniejący dotąd państwowy monopol na tworzenie i kontrolowanie waluty. Kryptowaluta nie podlega żadnym obostrzeniom, jest bezpaństwowa. Można powiedzieć, że jest pieniądzem, który należy do ludzi i jest kontrolowany przez ludzi, bo tylko od nich zależy jego wartość.
  • Drugą częścią fundamentu jest to, że Bitcoin łączy w sobie cechy cechy gotówki i pieniądza elektronicznego, czyli z jednej strony oferuje anonimowość, a z drugiej pozwala przeprowadzać transakcje na odległość z podmiotami z całego świata. Kupowanie i sprzedawanie za pomocą Bitcoina jest niewykrywalne dla osób trzecich, tak jak ma to miejsce w przypadku transakcji bankowych.
  • Finalnie, trzecią część popularności stanowi globalna aktualność Bitcoina. Znaczy to tyle, że jest walutą uznawaną na całym świecie, więc można z niego korzystać w każdym miejscu na ziemi. Nie trzeba pilnować kursów ani wymieniać na inne waluty.

Więcej informacji:O co naprawdę chodzi w Bitcoinie?

 

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *