Odbudowa gospodarki – jaki plan ma Joe Biden na USA

Program Joe Bidena zakłada między innymi prowadzenie skutecznej walki z koronawirusem i dążenie do tego, by poprawić dostępność do służby zdrowia. Jednocześnie planuje zadbać o minimalizację napięć rasowych, wyrównanie szans w tym zakresie. Zwycięstwo Joe Bidena uznane jest już przez największe podmioty dziennikarskie w USA, teraz więc można oczekiwać, że po zaprzysiężeniu będzie realizował swój program.

Skuteczniejsza walka z koronawirusem

Koronawirus stał się podstawowym problemem USA w ostatnich miesiącach więc również podstawowym tematem kampanii prezydenckiej. Joe Biden zdecydował się podjąć krytyki podejścia Białego Domu do epidemii i to był jeden z głównych punktów całego wyborczego planu Biden. Demokraci oskarżali Donalda Trumpa, że lekceważy zagrożenie, nie ogranicza spotkań z wyborcami i na tłumnych wiecach naraża ludzi na zakażenie.

Demokrata w tym czasie zawsze pojawiał się w maseczce, jego wiece miały charakter samochodowy, a sam wielokrotnie podkreślał, że słuchanie ekspertów w kwestii epidemii będzie sprawą kluczową. Można się więc spodziewać, że walka z koronawirusem za prezydentury Bidena przybierze inne formy.

Podejście do gospodarki u Joe Bidena

Jeśli chodzi o propozycje gospodarcze Biden zakłada, że będzie starał się działać na stymulowanie popytu. Dlatego mają pojawiać się federalne zakupy amerykańskich produktów, co będzie generowało większy obrót i wsparcie inwestycji w USA. Chodzi o wsparcie badań, rozwój i inwestycje, które pozwolą wrócić gospodarce na prawidłowe tory. Masowe inwestycje jak twierdzą osoby z kampanii Bidena mają doprowadzić do sytuacji, w której uda się odbudować miejsca pracy na rynku, który istotnie ucierpiał w czasie koronawirusa.

Pojawia się przy tym również postulat podniesienia płacy minimalnej i dążenie do tego, by uzyskać w USA neutralność klimatyczną przy jednoczesnym unikaniu sytuacji, w której wiązałoby się to z likwidacją miejsc pracy w takich dziedzinach gospodarki, które obecnie są dla funkcjonowania USA bardzo istotne.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *