Oferta faktoringu dla twojego biznesu

Wystawiasz faktury z długim terminem płatności? Masz gotówkę zamrożoną u kontrahentów? Potrzebujesz płynności finansowej, aby móc swobodnie prowadzić i rozwijać działalność? Rozwiązaniem problemów może być faktoring online. Na czym polega faktoring?

  1. Jak utrzymać płynność finansową? – oferta faktoringu dla twojej firmy
  2. Zbliża się termin płatności? – tym nie musisz się martwić
  3. O czym należy pamiętać przy zawieraniu umowy faktoringowej?

Jak utrzymać płynność finansową? – oferta faktoringu dla twojej firmy

Wiele firmy, aby zwiększyć swoją konkurencyjność wystawia faktury, które mają długie terminy płatności. Inne, aby się rozwinąć, chcą zamówić większą liczbę produktów, ale ich środki finansowe są zamrożone u firm, z którymi współpracują. Jeszcze inne, w czasach dużej niepewności gospodarczej, obawiają się niewypłacalności kontrahenta. W tych sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest usługa faktoringu. Polega ona na tym, że firma faktoringowa wypłaca przedsiębiorcy zaliczkę z wystawionej przez niego faktury. Wynosi ona 80-90% wartości faktury brutto lub 100% wartości faktury netto. Pozostałe środki firma otrzymuje w momencie zapłaty faktury przez drugą firmę. Oto oferta faktoringu dla twojej firmy.

Zbliża się termin płatności? – tym nie musisz się martwić

Faktoring, który oferuje firma PragmaGO jest dostępny bez konieczności wypełniania wielu wniosków i bez ograniczeń branżowych. Oferujemy usługi faktoringu z możliwością ubezpieczenia. Możemy zabezpieczyć interesy twojej firmy nie tylko w opcji finansowania faktur, ale również oferując monitoring płatności. W ofercie jest także usługa faktoringu z przejęciem ryzyka niewypłacalności kontrahenta. Dzięki niej nie trzeba się martwić, że klient nie zapłaci faktury i o ewentualne niedogodności związane z odzyskaniem należności. Windykację długu bierzemy na siebie.

Stali klienci, w umowie faktoringowej mogą liczyć na dodatkową formę wsparcia – automatyczną zaliczkę faktoringową.

Są różne rodzaje faktoringu. Jest faktoring niepełny, faktoring krajowy, faktoring mieszany, faktoring pełny, faktoring eksportowy, faktoring globalny, faktoring odwrotny, faktoring jawny, faktoring półotwarty. To od ciebie i potrzeb twojej firmy zależy, który rodzaj faktoringu wybierzesz.

O czym należy pamiętać przy zawieraniu umowy faktoringowej?

Jak działa faktoring? To minimum formalności zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i jednoosobowej działalności gospodarczej. Aby skorzystać z faktoringu w PragmaGO, należy wypełnić wniosek na stronie internetowej. W formularzu wystarczy podać NIP firmy oraz dane kontaktowe. Następnie trzeba wskazać limit finansowania – od 50 tys. zł do 1 mln zł (lub od 12 tys. do 250 tys. euro). Kolejny element to podanie informacji na temat odbiorców  numery NIP odbiorców i limity przypadające na każdego z nich). Ostatni krok to potwierdzenie tożsamości. Można to zrobić na dwa sposoby: za pośrednictwem Kontomatik lub robiąc przelew weryfikacyjny na 1 PLN z firmowego konta bankowego. Decyzja o udzieleniu faktoringu wydawana jest w przeciągu 1-2 dni od wypełnienia formularza online.

Ile kosztuje faktoring? Warto skorzystać z kalkulatora, aby sprawdzić wstępny koszt limitu. Dla przykładu, limit 100 tys. zł kosztuje 1 960 zł miesięcznie. Ostateczny koszt faktoringu przesyłany jest do klienta wraz z  ogólnymi warunkami umowy zaraz po pozytywnej weryfikacji wniosku.

Choć wymagamy podpisania umowy, to jej podpisanie jest proste i szybkie. Umowę faktoringową można podpisać za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Można również wybrać wersję papierową. Dzięki zawartej umowie faktoringowej twój biznes jest bezpieczniejszy.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *