Oficjalne ogłoszenie przez Amazon startu polskiego serwisu

W Polsce powstanie platforma Amazon.pl, czyli oficjalnego serwisu Amazona umożliwiającego biznesmenom dotarcie do ogromnej liczby odbiorców, a klientom do nowych zakupów. Nie jest to ruch nieoczekiwany, gdyż oficjalne wejście Amazona na polski rynek było zapowiadane od lat. Firma będzie głównym konkurentem Allegro.

Głośniej o starcie platformy w Polsce stało się w listopadzie 2020 r., gdy „Puls Biznesu” ujawnił, że dzięki rozszerzeniu współpracy Amazona z InPost paczki z Amazona niemieckiego zaczęły trafiać do paczkomatów w Polsce. Do niedawna Amazon się do tego nie odnosił i dopiero w środowym komunikacie ujawniła oficjalne wejście do Polski.

W ramch przygotowań do startu serwisu przedsiębiorcy planujący sprzedawać swoje produkty za pośrednictwem Amazona mogą rejestrować swoje konta na sell.amazon.pl i robić to w polskim języku.

Amazon – polskie firmy uzyskają dostęp do ponad 300 mln klientów

W komunikacie Amazon podano, że ponad połowę towarów sprzedawanych na platformie wyprodukowały zewnętrzne firmy. To samo dotyczy polskich przedsiębiorstw, którzy uzyskają dostęp do ponad 300 mln klientów na całym świecie. Obecnie za pośrednictwem Amazona w ponad 200 krajach i terytoriach sprzedaje swoje towary 1,7 mln małych i średnich przedsiębiorstw. Ponad 200 tys. z nich przekroczyło w 2019 roku 100 tys. USD wartości sprzedaży. Amazon ponadto rokrocznie poszerza infrastrukturę, narzędzia i usługi, inwestując miliardy dolarów w zapewnienie skuteczniejszej sprzedaży małym i średnim firmom.

Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE Amazon powiedział, że firma od lat wspomaga zarówno polskich przedsiębiorców, jak i klientów w jej sklepach w UE, ale obecnie nadszedł krok zaistnienia w Polsce z pełną ofertą. Dodał do tego, że ruch ten wzmocni pozycję polskich firm na rynku, a klientom zapewni niskie ceny i szeroką ofertę.

Według Amerykańskiej Izby Handlowej Amazon jest największym pracodawcą w USA i trzecim inwestorem według wielkości. W Polsce działa od roku 2014.

Dziewięć centrów logistycznych Amazon w Polsce

Amazon zatrudnia na stałe w Polsce ponad 18 000 pracowników. Centra logistyczne funkcjonują w Sadach k. Poznania, w Sosnowcu, w Kołbaskowie k. Szczecina, we wrocławskich Bielanach, w Łodzi, a także koło Łodzi w Pawlikowicach, w Okmianach k. Bolesławca, w Gliwicach oraz w Gdańsku, gdzie mieści się biuro Amazon Web Services i Centrum Rozwoju Technologii Amazon i skąd pochodzą innowacje dotycząc polepszania usług oraz produktów Amazon, m.in. rozwiązanie głosowe Alexa. W roku 2021 powstanie w Świebodzinie zatrudniające 1000 osób centrum dziesiąte.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *