ONDE z kontraktem wartym ponad 125 mln zł – Umowa na farmę fotowoltaiczną

ONDE podpisało umowę na wykonanie farmy fotowoltaicznej o potencjale 57,5 MWp. Zleceniodawcą jest spółka celowa Grand Solar 2 sp. z o.o., należąca do Wind Power A/S z Norwegii. Za wykonanie prac giełdowa spółka otrzyma 125,7 mln zł. 

Zdobyty kontrakt jest już 29 projektem realizowanym dla firmy Wento – czołowego polskiego dewelopera farm PV. Łącznie ONDE dostarczyło i jest w trakcie realizacji dla swojego Partnera, instalacje o mocy 71 MW, w tym jedną farmę wiatrową o potencjale 36 MW i szereg słonecznych o łącznej mocy 35 MW. Zakontraktowana inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu 12 miesięcy.

  Z Wento mamy  przyjemność współpracować od wielu lat, a kolejny projekt, który nam powierzono, to dowód zaufania naszego partnera i wzorowych relacji biznesowych. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli współpracować jeszcze przy wielu udanych projektach zarówno fotowoltaicznych, jak i wiatrowych – mówi Piotr Gutowski, wiceprezes ONDE. Rynek OZE w Polsce dynamicznie się rozwija, co pozwala nam skutecznie budować portfel zamówień na przyszły rok i kolejne lata – dodaje Piotr Gutowski. 

Obecnie backlog ONDE w wykonawstwie wart jest ok. 1,1 mld zł, z czego niemal 770 mln zł przypada na budownictwo OZE. Do realizacji jeszcze w tym roku jest 635 mln zł zakontraktowanych przychodów. 

W pierwszym półroczu tego roku wiodący polski wykonawca farm wiatrowych i fotowoltaicznych miał 587 mln zł przychodów, 53 mln zł znormalizowanego zysku operacyjnego oraz 16,3 mln zł zysku netto.

ONDE od lipca 2021 roku jest notowane na rynku głównym GPW. 

***

ONDE jest czołowym  generalnym wykonawcą farm wiatrowych i fotowoltaicznych w Polsce z ponad 80-proc udziałem tego typu realizacji w przychodach w 2020. Spółka jest beneficjentem obecnej i planowanej transformacji energetycznej Polski do roku 2050. ONDE ma ponad 50 proc. udział w rynku budowy farm wiatrowych oraz 10 proc. w budowie farm fotowoltaicznych w Polsce. ONDE zrealizowało blisko 250 projektów budowy farm wiatrowych i fotowoltaicznych o łącznej osiągalnej mocy  niemal 3000 MW. ONDE jest częścią Grupy kapitałowej ERBUD – jednej z największych polskich grup budowlanych z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku polskim oraz w krajach Europy Zachodniej.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *