Patent ML System posiada patent na rozwój projektu Quantum Glass

Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej przyznał ML System patent na wynalazek pod nazwą „moduł fotowoltaiczny o falowodowej transmisji światła o zwiększonej uniwersalności jego stosowania”. To ważny krok, który przyśpieszy proces wdrażania szyby wyposażonej w powłokę kwantową.

Produkcja w ramach projektu Quantum Glass

Dzięki przyznanemu patentowi zostanie uruchomiona na szeroką skalę produkcja szyb fotowoltaicznych ze specjalną powłoką wykonaną z kropek kwantowych. Projekt Quantum Glass jest dla firmy ważnym przedsięwzięciem rozwojowym. Rozpoczęło się już wyposażanie hali produkcyjnej w niezbędne urządzenia. To niezwykle innowacyjny projekt, bo dzięki niemu powstanie na świecie pierwsza linia produkcyjna, która wytwarza szyby z powłoką kwantową.

W ciągu niespełna roku, do początku 2021 roku firma zamierza zakończyć dostawy i parametryzację. Seryjna produkcja powinna się rozpocząć w połowie następnego roku. Szacowane moce produkcyjne w pierwszym etapie będą wynosić od 120 do 180 tys. metrów kwadratowych szyb rocznie – jak wynika z wypowiedzi prezesa ML System – Dawida Cyconia.

Zarząd firmy ML System już dziś analizuje różne warianty nowych szyb. Nie jest wykluczone, że będą one sprzedawane dużym producentom zajmujących się stolarką otworową. Część produkcji pójdzie do sektora aluminiowego, który specjalizuje się w przeszkleniach wielkich powierzchni. ML System nie wyklucza również współpracy z różnymi koncernami  szklarskimi, które mogłyby dostarczyć firmie półproduktów do przetwarzania.

ML System uzyskał już dla szyby z powłoką kwantową homologację, która pozwala na zastosowanie jej w oknach samochodów i innych pojazdów. To bardzo ważne, bo ten rynek wydaje się najbardziej atrakcyjnym odbiorą nowego produktu.

Spółka przez pierwsze dziewięć miesięcy 2019 r. wypracowała 65,9 mln zł przychodów ze sprzedaży, w tym 3,8 mln zł zysku.

ML System – spółka zajmująca się innowacyjnymi rozwiązaniami fotowoltaicznymi

ML System S.A. jest wyspecjalizowaną spółką, która zajmuje się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, w tym fotowoltaicznymi, które zintegrowane są z budownictwem. Produkty firmy z powodzeniem zastępują klasyczne materiały budowlane, stąd stanowią dla nich alternatywę. ML System w tej branży wypracował sobie już pozycję lidera na polskim rynku.

Jak wynika z raportu Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market na lata 2017-2021, ML System to firma w gronie pięciu najważniejszych światowych producentów BIPV. Powierzchnia zakładu oraz centrum ds. badawczo-rozwojowych spółki zajmuje 9,3 tys. m2. Pod koniec trzeciego kwartału w 2019 roku firma zatrudniała 167 pracowników, wśród których kadrę B+R stanowiło 25 osób. ML System może się pochwalić 18 zgłoszeniami patentowymi, z których 11 jest już zatwierdzonych – patenty są przyznane.

ML system to spółka rozwojowa, od lat specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu do produkcji systemów opierających się na technologiach PV oraz zintegrowanych z budownictwem, których celem jest uzyskiwanie energii ze światła słonecznego.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *