PEKABEX nie zwalnia tempa i ustanawia kolejne rekordy

Lider nowoczesnego budownictwa systemowego ma za sobą najlepsze pierwsze półrocze w historii. Poznańska spółka wypracowała w pierwszych sześciu miesiącach roku kalendarzowego 478,5 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży (wzrost 36,7 proc. r/r), odnotowując 35,3 mln zł zysku operacyjnego (wzrost 110,5 proc. r/r) oraz 30,2 mln zł wyniku netto (wzrost 146,0 proc. r/r). Motorem napędowym był wzrost przychodów w dwóch kluczowych segmentach: realizacji kontraktów-prefabrykacja i realizacji kontraktów – usługi budowlane. Spółka posiada rekordowy portfel zamówień, który na dzień 30 czerwca 2020 roku wyniósł 788 mln zł. 

Produkcja wyrobów prefabrykowanych w I półroczu wyniosła 93,4 tys. m3 i była wyższa aż o 46 proc. r/r. W całym 2019 r. wyniosła 143,5 tys. m3.

– Zaprezentowane wyniki są kontynuacją trendu rynkowego w zakresie prefabrykacji, który możemy obserwować od kilku kwartałów. To również potwierdzanie słuszności modelu biznesowego PEKABEX, którego jednym z filarów jest automatyzacja i sukcesywnie rozbudowywany portfel zamówień. Przypomnę, że na koniec czerwca br. backlog wyniósł 788 mln zł, z czego 390 mln zł jest do realizacji w 2020 roku. Rekordowe wyniki I półrocza są powodem do dumy również dlatego, że zostały wypracowane w okresie pandemii. W tym czasie musieliśmy się dostosować do nowych wymogów BHP, zwiększyć środki bezpieczeństwa i zmienić organizację pracy. Mimo tych warunków produkcja we wszystkich naszych zakładach przebiega zgodnie z planem, a Spółka ma za sobą najlepsze pierwsze półrocze w historii – mówi Beata Żaczek, wiceprezes Pekabeksu. 

W I półroczu br. Grupa PEKABEX podpisała ze spółką celową Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) umowę na realizację w Toruniu osiedla w technologii prefabrykacji. Będzie to pierwszy tego typu projekt realizowany w ramach rządowego programu mieszkaniowego. – Nasza oferta zawiera rozwiązania, które mogą być szansą dla samorządów, deweloperów i polskiej gospodarki. Niewątpliwym atutem proponowanych przez nas rozwiązań jest oszczędność czasu inwestycji o ok. 30-40% w stosunku do metod tradycyjnych czy mieszanych, najczęściej stosowanych w Polsce – podkreśla wiceprezes Beata Żaczek.

Grupa Pekabex jest liderem nowoczesnego budownictwa systemowego w Polsce. Dostarcza rozwiązania w zakresie projektowania, produkcji i montażu konstrukcji obiektów w oparciu o technologię prefabrykacji elementów żelbetowych, jak również kompleksową budowę obiektów „pod klucz”. Produkcja realizowana jest w pięciu fabrykach zlokalizowanych w Poznaniu, Gdańsku, Mszczonowie (k. Warszawy) oraz Bielsku Białej. Grupa działa na rynku polskim i za granicą od 47 lat, zatrudnia ponad 2.000 osób, w tym wysoko wyspecjalizowaną kadrę inżynierską. Obecnie łączne roczne moce produkcyjne Grupy Pekabex wynoszą około 148 000 m3 elementów strukturalnych oraz 950 000 m2 elementów stropowych (płyty, płyty filigranowe, ściany). W lipcu 2015 r. z sukcesem zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Celem Grupy Pekabex jest osiągnięcie pozycji znaczącego gracza na rynku europejskim.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *