Pekabex – Rekordowe otwarcie roku

Lider nowoczesnego budownictwa modułowego w I kw. 2020 r. wypracował 248 mln zł skonsolidowanych przychodów. Tym samym Grupa Pekabex nie tylko o 37 proc. zwiększyła sprzedaż względem analogicznego okresu w ubiegłym roku, lecz również osiągnęła najwyższy wynik w historii w pierwszych trzech miesiącach roku kalendarzowego. Zysk operacyjny i zysk netto wzrosły (r/r) w analizowanym okresie o odpowiednio 82,4 i 91,8 proc. do 15,55 mln zł i 13,1 mln zł.

Produkcja wyrobów prefabrykowanych wyniosła w I kwartale 45,9 tys. m3 i była wyższa aż o 59 proc. r/r. W całym 2019 r. wyniosła 143,5 tys. m3.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni w wyników pierwszego kwartału. Rekord sprzedaży zanotowany w pierwszych trzech miesiącach br. to pochodna rekordowego portfela zleceń o wartości 572 mln zł (w tym 494 mln zł do realizacji na rok 2020), z którym weszliśmy w 2020 r. W pierwszym kwartale nie odczuliśmy znacząco negatywnych skutków trwającej epidemii. Musieliśmy się dostosować do nowych wymogów BHP, zwiększyć środki bezpieczeństwa i zmienić organizację pracy, jednak produkcja we wszystkich naszych zakładach przebiega zgodnie z planem. Portfel zleceń na najbliższe miesiące mamy w dużej mierze zapełniony, sukcesywnie podpisujemy nowe zlecenia, a należności od kontrahentów regulowane są bez większych opóźnień – powiedziała Beata Żaczek wiceprezes Pekabeksu.

Spółka bez większych przeszkód realizuje kontrakty zagraniczne.  – W Szwecji i w Danii nasze realizacje przebiegają bez istotnych zakłóceń. Budowy są kontynuowane, wpływają też nowe zlecenia – powiedziała Beata Żaczek, wiceprezes Pekabeksu.

Grupa Pekabex jest liderem nowoczesnego budownictwa modułowego w Polsce. Dostarcza rozwiązania w zakresie projektowania, produkcji i montażu konstrukcji obiektów w oparciu o technologię prefabrykacji elementów żelbetowych, jak również kompleksową budowę obiektów „pod klucz”. Produkcja realizowana jest w pięciu fabrykach zlokalizowanych w Poznaniu, Gdańsku, Mszczonowie (k. Warszawy) oraz Bielsku Białej. Grupa działa na rynku polskim i za granicą od 47 lat, zatrudnia ponad 2.000 osób, w tym wysoko wyspecjalizowaną kadrę inżynierską. Obecnie łączne roczne moce produkcyjne Grupy Pekabex wynoszą około 200 000 m3 elementów strukturalnych oraz 380 000 m2 płyt. W lipcu 2015 r. z sukcesem zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Celem Grupy Pekabex jest osiągnięcie pozycji znaczącego gracza na rynku europejskim.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *