Photon Energy będzie rozwijał się także na polskim rynku fotowoltaicznym

Photon przekazał niezwykle ciekawy komunikat, którego znaczenie jest szczególnie istotne dla rozpowszechnienia energii słonecznej w Polsce. Zgodnie z udostępnioną informacją, Photon Energy zamierza świadczyć usługi rynku fotowoltaicznego także w Polsce. Jest to ogromna szansa dla polskiej gospodarki, zagraniczne kapitały pozwolą na szybszy rozwój tej branży.

Rozpoczęcie tego projektu, korporacja Photon Energy rozpoczęła od dokładnej i skrupulatnej analizy rynku trwającej niespełna cały rok. Pozwoliło jej to na podjęcie decyzji o rozszerzeniu obszaru, na którym świadczy usługi, na Europę Środkowo-Wschodnią. Głównym jej zamiarem jest wprowadzenie modelu biznesowego, charakteryzującego się silnym zintegrowaniem. Skupi się on na całym cyklu życia elektrowni PV. Uwzględnia także skorzystania z możliwości segmentu zdominowanego przez Photon Energy.

Zdaniem Photon Energy, Polska jest doskonałym miejscem w całej Europie dla przeprowadzania inwestycji w zakresie energii słonecznej. Stąd też powstały plany pozwalające na włączenie Polski do obszarów, w których prowadzi działalność.

Wskazano także osobę powołaną na stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za rozwój spółki w Polsce. Będzie to Maciej Górski. Zdobywał doświadczenie m.in. jako członek zarządu Enea, a także jako prezes PGE Energia Odnawialna. W przedstawionym komunikacie, Maciej Górski, wskazał, że Polska w ostatnich latach doświadczyła szczególnego rozwoju w branży fotowoltaiki. Podkreślił, że to okazja dla rozwoju lokalnego i międzynarodowych przedsiębiorstw. Ponadto wskazał, że przygotowany model biznesowy Photon Energy przewiduje kompleksowy montaż i rozwój elektrowni słonecznych. Obejmuje zdarzenia począwszy od nabycia praw do gruntów, poprzez przygotowywanie i wdrożenie projektów, a także ich budowę i sposób finansowania, kończąc na obsłudze i serwisowaniu. Dotyczy to również usług świadczonych dla niepowiązanych firm. Górski przekazał, że to będzie sposób na zyskanie przewagi nad konkurencyjnymi przedsiębiorstwami.

Centrum zarządzania i prowadzenia działalności Photon Energy na terenie Polski będzie spółka zależna Photon Energy. Swoją siedzibę będzie miała w Warszawie. Z kolei centrum usług zarządzania i prowadzenia serwisu instalacji fotowoltanicznych będzie miało miejsce w Łodzi.

Photon Energy od 2013 roku notowany jest na giełdzie NewConnect jako dostawca rozwiązań fotowoltaicznych. Główna siedziba mieści się w Amsterdamie, a oddziały znajdują się nie tylko w Europie, ale również w Australii. Photon Energy powstało w 2008 roku, od tego czasu na terenie Europy i Austalii oddała do użytku elektrownie słoneczne, które posiadają łączną moc o wartości przekraczającej aż 80 MWp. W tym aż 60,6 MWp przynależy do portfela Photon Energy.

Spółka nieustannie dąży do rozwoju na giełdzie, stąd też w lipcu przekazała informacje o przygotowaniu i złożeniu prospektu, który może umożliwić przejście na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *