Plantwear rozpoczyna sprzedaż maseczek bawełnianych

Od 16 kwietnia 2020 roku każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej wychodząc z domu będzie musiał zakładać maskę zasłaniającą usta i nos. Ma to na celu zniwelowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W związku z tym, że zapotrzebowanie na maski jest ogromne, firma Plantwear wprowadziła do sprzedaży bawełniane maseczki ochronne.

Bawełna jest materiałem dobrze oddychającym. Właśnie z tego powodu bawełniana maska jest bardziej przyjazna dla twarzy i skóry. Bawełna jest także materiałem antyalergicznym, w związku z tym jest w pełni bezpieczna zarówno dla osoby dorosłej, jak i dziecka. Wielofunkcyjność to najmocniejsza zaleta tkaniny bawełnianej.

O firmie Plantwear

Firma Plantwear funkcjonuje na polskim rynku od 2013 roku. W zakres usług tego przedsiębiorstwa wchodzą lifestylowe akcesoria drewniane, do których można zaliczyć między innymi wysokiej jakości drewniane zegarki, biżuteria oraz inne produkty.

Marka ta koncentruje swoje działania na współpracy ze środowiskiem ekologicznym. Przedsiębiorstwo stawia przede wszystkim na jakość materiałów, jak również precyzję wykonania. W skład zespołu wchodzą osoby z ogromną wiedzą, zaangażowaniem, a także z wielką pasją. Serce firmy mieści się w Radzyniu Podlaskim.

Maseczka ochronna

W obecnej chwili maseczki ochronne stały produktem pierwszej potrzeby. Nikt nie spodziewał się, że sytuacja, która teraz panuje na całym świecie rozwinie się w takim szybkim tempie.

Jak powiedział Wiktor Pyrzyk – prezes Plantwear – wysokiej jakości, bawełniane maseczki zostaną wprowadzone z tego względu, iż mnóstwo było zapytań od klientów odnośnie tego produktu. Do każdej zakupionej maseczki klient otrzyma także w prezencie plecioną bransoletkę. Maseczka ochronna na twarz zmniejsza ryzyko przedostawania się drobnoustrojów, zmniejsza ryzyko ich rozprzestrzeniania, ale również chroni przed kurzem, pyłem, zimnem oraz wiatrem. Warto również zaznaczyć, że maseczka taka służy do wielokrotnego użytku. W związku z tym klient ma możliwość zaoszczędzenia pieniędzy.

Maseczkę należy prać w temperaturze 60 stopni. Można ją również prasować żelazkiem. Jak każdą maseczkę, tak również tą należy zdejmować wyłącznie chwytając tylko za gumki. Gdyż po powrocie do domu na wierzchu maski mogą znajdować się drobnoustroje.

Działalność charytatywna

Należy także zaznaczyć, że przedsiębiorstwo aktywnie włącza się w pomoc dla szpitali. W związku z tym maseczki wyprodukowane przez tą firmę będą nie tylko wprowadzone do sprzedaży detalicznej, ale również część z nich zostanie przekazana placówkom medycznym.

Jest to bardzo dobry gest ze strony Plantwear, ponieważ jak powszechnie wiadomo maseczek tych w wielu miejscach brakuje. W obecnej chwili zostało przekazanych 1000 bawełnianych maseczek, ale ich ilość w niedługim czasie ma wzrosnąć.

Maseczki zostały przekazane do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Jak zaznacza Ewelina Bury – wiceprezes Plantwear – maseczki nie są certyfikowane, aczkolwiek mimo to wiele placówek medycznych zgłasza chęć ich wykorzystania po sterylizacji na miejscu.

Plantwear akcje

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *