Płatności społecznościowe w banku Dharma

Jeden z kryptobanków – Dharma Bank – zaprezentował platformę, która będzie umożliwiać płatności społecznościowe. Będą one możliwe za sprawą monet DAI. Jedynym warunkiem uczestnictwa w programie będzie użytkowanie Twittera i korzystanie z aplikacji banku.

Jak działa system?

Premiera płatności socjalnych miała miejsce 21. kwietnia. System zaprezentowany przez Dharma Bank jest całkowicie zdecentralizowany. Zaprojektowany został tak, by zostać głównym pośrednikiem w płatnościach dla użytkowników Twittera. Wszyscy posiadacze rachunków w tej instytucji będą mogli dokonywać transakcji z innymi uczestnikami platformy tylko i wyłącznie za pomocą identyfikatora w tej aplikacji.

Główną zaletą tego systemu jest prosta i intuicyjna obsługa. Aby zostać członkiem platformy płatności społecznościowych, należy pobrać aplikację, która jest obsługiwana przez urządzenia z systemami Android i IOS. Wszystkie płatności mają charakter międzynarodowy i, co ważne, nie podlegają żadnym dodatkowym opłatom. Tak więc, każdy posiadacz aplikacji może jeszcze zarobić na odsetkach od transakcji.

Monety DAI

Jako token wybrana została moneta DAI i to za jej pomocą będą przeprowadzane transakcje. Jest to waluta godna zaufania, ponieważ DAI wykazuje wyjątkową stabilność na rynku a także jest powiązana z dolarem amerykańskim. W ten sposób użytkownik otrzymuje zabezpieczenie dla swoich finansów. Użycie mocnej kryptowaluty i całkowity, gwarantowany brak opłat wyróżniają propozycję banku od innych platform, w tym Paypal, gdzie użytkownik jest zmuszony odprowadzić część przychodu oraz jest narażony na wahania kursu używanych tam tokenów.

Przeprowadzania transakcji jest bardzo łatwe. Aby wykonać przelew wystarczy posiadać aplikację Dharma oraz znać identyfikator użytkownika Twittera, któremu zostaną przekazane środki. Zaakceptowanie i przesłanie środków spowoduje utworzenie konta twitterowego @Dharma_Bot. Ma to na celu utworzenie wiadomości informującej kontrahentów o zakończeniu transakcji i wprowadzonej kwocie. Zauważono, że dość spore grono osób zaczyna regularnie korzystać z tej metody. Sam bank zaleca jednak ponowne przesyłanie wiadomości o przelewach, aby użytkownicy nie zapomnieli ani nie utracili ważnych dla nich danych.

W tweecie zawarty jest również link, dzięki któremu można odebrać środki. Jeśli wystąpią problemy, jest drugi odsyłacz pozwalający na pobranie aplikacji. Poprawne funkcjonowanie platformy zapewnia bezproblemowy transfer gotówki. Błędy mogą spowodować zawieszenie bądź cofnięcie dyspozycji a pieniądze wrócą na konto osoby wykonującej przelew.

Zastosowanie

Z obserwacji i zaleceń Dharma Banku wynika, że takie transakcje najczęściej przeprowadza się, aby dokonać darowizny na cele charytatywne. Przelewy wykonywane są również na konta wirtualnych przedsiębiorstw. Coraz częściej odnotowuje się przepływ środków między osobami prywatnymi. Dopiero raczkująca aplikacja jest w fazie ciągłych zmian i rozwoju. Twitter wciąż dąży do tego, iż proces płatności może odbywać się nie tylko za pomocą kryptowalut.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *