Play wypłaci dywidendę okresową – 1,65 zł na akcję

Play jako druga spółka z WIG20 zdecydowała się na wypłatę dywidend w 2020 roku, pomimo kryzysu spowodowanego panującą epidemią koronawirusa.

Play – charakterystyka spółki

Play Communications S.A. jest jednym z wiodących krajowych operatorów usług telekomunikacyjnych, którego debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych miał swoje miejsce w lipcu 2017 roku.

Play Communications jest jedynym właścicielem marki P4, która słynie ze swoich innowacyjnych rozwiązań z zakresu telefonii komórkowej oraz bezprzewodowego internetu oferowanego zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom, oraz korporacjom. Firma, będąca na rynku od 2017 roku zyskała zaufanie ponad 14 milionów klientów. Obecnie jest to druga największa marka w branży telefonii komórkowej w Polsce.

Wypłata dywidendy okresowej

Play Communications jako druga spółka wchodząca w skład grupy WIG20 zaraz po krajowym Orlenie ogłasza, że w 2020 roku planowana jest wypłata dywidend dla akcjonariuszy.

Zgodnie z komunikatem wystosowanym przez spółkę 14 kwietnia 2020 roku, spółka Play Communications wypłaci okresową dywidendę brutto, która wyceniana jest na 1,65 złotego za jedną akcję. Sumarycznie daje to kwotę 419,4 milionów złotych, które zostaną ustanowione jako dywidenda 4 maja a wypłacone na konto akcjonariuszy już 12 maja. Stopa dywidendy wynosi obecnie 5 procent, biorąc pod uwagę obecny kurs akcji Play Communications.

Play Communications w zeszłym roku zdecydował się na wypłatę okresowej dywidendy o wartości 1,45 złotego za akcję a w tym roku, ze względu na przyczyny techniczne dywidenda zostanie wypłacona w formie okresowej dywidendy ze względu na fakt, iż sama spółka zaksięgowała dywidendę otrzymaną od firmy P4 w pierwszym kwartale 2020 roku. Kryzys rynków finansowych sprawił, iż Play Communications jest jedną z niewielu spółek, które zdecydowały się na wypłaty dywidend w 2020 roku.

Zgodnie z komunikatami, zarówno PZU jak inne banki nie zdecydują się na podział zysku z właścicielami akcji. Taka sama sytuacja prawdopodobnie czeka nas w przypadku Taurona, gdzie rekomenduje się zatrzymanie zysku w ramach spółki. Pierwszą spółką, która ogłosiła wypłatę dywidend, jest Orlen, który przeznacza na to kwotę 1,28 miliarda złotych.

Sytuacja rynkowa spółki w obliczu światowej epidemii koronawirusa

Sektor telekomunikacyjny jest jednym z tych, z którym panująca epidemia koronawirusa obeszła się stosunkowo spokojnie. Przedmiotem nadzwyczaj pozytywnych rekomendacji był właśnie Play, którego przychody za marzec tego roku były znacznie wyższe, niż docelowo zakładano. Ze względu na obostrzenia rządowe wprowadzone w wyniku epidemii koronawirusa, wartość transmisji danych wzrosła średnio o 19 procent, a w szczytowym momencie osiągnęła wzrost aż o 50 procent.

Wzrost zanotował również ruch głosowy, który wzrósł o niebagatelne 34 procent. Pomimo przymusu zamknięcia placówek stacjonarnych, sieć zanotowała znacznie wyższy ruch sieciowy na stronie internetowej, co w dużej mierze pokrywa straty związane z nieczynnymi lokalami stacjonarnymi. Dużym uznaniem wśród klientów z pewnością odznaczył się fakt, iż pomimo zwiększonych wolumenów użycia, jakość usług pozostała bez zmian.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *