PlayWay S.A. – Akcje, notowania na GPW

PlayWay S.A. to polska spółka akcyjna, która jest jednym z największych i najbardziej liczących się producentów gier komputerowych w Polsce. Firma powstała w 2011 roku w Warszawie, a inicjatorem jej założenia był Krzysztof Kostowski, który do dziś pełni w niej funkcję prezesa. W październiku 2016 roku, spółka PlayWay S.A. oficjalnie po raz pierwszy pojawiła się na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

PlayWay S.A. tworzy gry w wielu różnych gatunkach – począwszy od prostych gier zręcznościowych, a skończywszy na zaawansowanych symulatorach. Wydaje zarówno nisko- i średnio-budżetowe tytuły, jak i wysoko-budżetowe produkcje, co jest możliwe dzięki współpracy z zewnętrznymi zespołami deweloperskimi.

PlayWay S.A. – Akcje, notowania na GPW


PlayWay S.A. – czym się zajmuje

Spółka zajmuje się produkcją gier na szeroką skalę – rocznie wydaje od kilku do kilkunastu gier różnych gatunków, przeznaczonych na różne platformy, takie jak komputery (PC i Mac), konsole czy urządzenia mobilne. Wśród gier można znaleźć propozycje przystępne dla szerokiego grona użytkowników oraz spełniające oczekiwania najbardziej wytrwanych graczy. PlayWay S.A. specjalizuje się w grach symulacyjnych (naśladujących prawdziwe życie), które osiągają największe sukcesy na poziomie globalnym. Najbardziej znanym przykładem z tej kategorii jest „Car Mechanic Simulator”. Inne znane gry to „House Flipper”, „Thief Simulator” czy „The Way”.

Spółka sprzedaje swoje produkty głównie w formie cyfrowej na platformach takich jak Steam, AppStore i Google Play.

Nazwa spółki:

PlayWay SA

Prezes:

Krzysztof Kostowski

Sektor:

gry

EKD:

działalność wydawnicza w zakresie gier komputerowych

Liczba akcji:

6 600 000

Zatrudnienie:

  • 2 (2015r.) – spółka

  • 2 (2015r.) – grupa

Audytor:

4 Audyt sp. z o. o.

 

PlayWay S.A. – historia spółki

Spółka powstała 16 czerwca 2011 roku i już w pierwszym roku swojej działalności nawiązała współpracę z 10 zespołami deweloperskimi – każdy z nich pracował nad stworzeniem jednej gry. W tym samym czasie firma zaczęła również wykupywać akcje niewielkich producentów gier, tworząc z nich podmioty zależne. Ich liczba w 2015 roku wynosiła 44, w 2019 roku grupa kapitałowa liczyła 24 jednostki zależne i 6 jednostek stowarzyszonych, a obecnie w jej skład wchodzi kilkanaście podmiotów zależnych lub powiązanych ze spółką.

W 2014 roku miała miejsce premiera symulacyjnej gry „Car Mechanic Simulator”, która okazała się wielkim sukcesem. Sprzedała się w setkach tysięcy egzemplarzy w bardzo krótkim czasie i dzięki temu bywa uznawana za przełom w historii PlayWay. Pieniądze uzyskane z jej sprzedaży pozwoliły na nowe inwestycje, które znacząco zwiększyły dynamikę rozwoju firmy.

19 października 2016 roku PlayWay S.A. pojawiła na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, wywołując tym spore zainteresowanie. Wartość spółki oszacowano wówczas na 343 miliony złotych, a cenę akcji na 52 zł. Kolejnym punktem przełomowym okazała się gra „Uboat”. Po jej premierze, która odbyła się 30 kwietnia 2019 roku, wartość spółki przekroczyła 1,3 miliarda złotych, a cena akcji wzrosła do 198 zł.

PlayWay S.A. – najważniejsze informacje

Najważniejsze informacje dotyczące spółki to:

  • założenie spółki w 2010 roku
  • prezesem spółki jest Krzysztof Kostowski
  • spółka produkuje i wydaje gry komputerowe
  • spółka dysponuje 44 zespołami deweloperskimi, które tworzą ponad 60 gier

Ulica:

ul. Bluszczańska 76 lok. 6

Kod:

00-712

Miejscowość:

Warszawa

Kraj:

Polska

Telefon:

+48 535535311

Fax:

+48 222013255

Internet:

www.playway.com

Email:

[email protected]

 

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *