Plus500 nowym sponsorem Legii Warszawa

Warszawska Legia doczekała się właśnie nowego sponsora głównego, firmy Plus500. Jest to międzynarodowy broker internetowy notowany na giełdzie londyńskiej, stanowiący sporą konkurencje dla polskiego X-trade Brokers. Zmiana sponsora odbędzie się z początkiem sezonu 2020/2021, kiedy to na drużynowe koszulki zostanie dodane logo firmy.

Plus500 to jedna z platform internetowych skierowanych do klientów indywidualnych służąca do handlu międzynarodowego kontraktami CFD. Oferuje ona około 2,5 tysiąca instrumentów finansowych, takich jak akcje, towary, indeksy, fundusze ETF, waluty oraz kryptowaluty. Obecny zasięg Plus500 obejmuje ponad 50 krajów na całym świecie, między innymi Wielką Brytanię, Cypr, Nową Zelandię, Australię, RPA, Singapur, Izrael

Wszyscy sponsorzy Legii

Nie jest to pierwsze zetknięcie się tej firmy ze sportem. W 2015 roku Plus500 został głównym sponsorem równie rozpoznawalnego hiszpańskiego klubu piłkarskiego Atletico Madryt. Sama Legia Warszawa jest już trzecim klubem piłkarskim sponsorowanym przez Plus500.

Nowy sponsor główny Legii Warszawa nie oznacza jednak zakończenia współpracy strategicznej z Zakładami Bukmacherskimi Fortuna. Z początkiem roku nowego sezonu firma a otrzyma tytuł Sponsora Oficjalnego Legii Warszawa. Zmianie ulegnie umiejscowienie logotypu Fortuny, dotychczas znajdujące się na przedzie koszulek Legii. Logotyp przeniesiony zostanie na tył koszulki w miejsce, które dotychczasowo zajmowało logo piwnej marki  Królewskie. Również w przypadku tej firmy nie mamy do czynienia z zerwaniem współpracy a jedynie z przeniesieniem logotypu, który od nowego sezonu zdobić będzie rękawek koszulek meczowych.

Polskie plany Plus500

Co ciekawe, do tej pory firma Plus500 nie była znana z jakichkolwiek inwestycji w naszym kraju. Najnowsza umowa z piłkarskim Mistrzem Polski może jednak wskazywać na coraz poważniejsze plany Plus500 co do ekspansji polskiego rynku. Jest to niezwykle istotna informacja dla rodzimych firm konkurencyjnych takich jak, chociażby X-trade Brokers. Ta polska firma brokerska mająca podobny profil co Plus500 również opiera swój model na podpisywanych przez nią kontraktach CFD.

Interesujący staje się fakt, że w ostatni poniedziałek firma X-trade Brokers odnotowała spory spadek na giełdzie, wynoszący około 4,5 %. Jest to znaczne obniżenie cen, chociaż nie do końca wiadomo czy wpływ na ten stan rzeczy miało podpisanie umowy między Plus500 a Legią Warszawa.

Pytani o swoje zamiary dotyczące polskiego rynku przedstawiciele firmy Plus500 odpowiadają bez zastanowienia. Są przekonani, że najnowszy kontrakt z Mistrzem Polski pozwoli wzmocnić rozpoznawalność Plus500 na arenie międzynarodowej oraz zwiększyć świadomość istnienia tej firmy wśród polskich klientów. Prezes Plus500 David Zruia nie ukrywa również, że Polska jest niezwykle istotnym rynkiem dla jego firmy i cieszy go podpisany właśnie kontrakt.

Umowa między Plus500 i Legią Warszawa wejdzie w życie z początkiem sezonu 2020/2021 i będzie obowiązywała przez kolejne dwa lata z możliwością przedłużenia jej na następny rok.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *