Polska Spółka Value staje się liderem w STO

Do niedawna, twórcy blockchainowych starupów, na realizowanie swoich projektów pozyskiwali fundusze z ICO. W związku z nasilającymi się problemami z ich wiarygodnością oraz zasadami ich regulacji, ich miejsce zaczął zajmować nowy sposób pozyskiwania kapitału – STO (Security Token Offering). Polska spółka Value, dąży do spełnienia oczekiwań spółek, które zamierzają posiadane aktywa poddać tokenizacji. Ponadto, jej usługi mają objąć także właścicieli tokenów typu security. Adam Rak, na antenie Comparic24.TV, przeprowadził rozmowę z współzałożyciel Sławomirem Żarczyńskim i dyrektorem ds. sprzedaży Szymonem Słodczykiem. Wywiad poruszał wiele wątpliwych kwestii, przybliżając istotę i cel realizowanego projektu.

Spółka Value staje się liderem w STO na terenie Polski i Europy

Spółka Value jest pionierem w Polsce zakresie pozyskiwania funduszy obcych w drodze Security Token Offering. Na rynku europejskim jest z kolei jedną z pierwszych spółek, które stosują te rozwiązanie. Pozyskiwanie kapitału w drodze STO opiera się na emitowaniu tokenów, charakteryzujących się posiadaniem właściwości papierów wartościowych. Objęte są ustawą o papierach wartościowych, a jednocześnie spełniają wymogi prawne. Do ich obowiązku należy przygotowanie prospektu emisyjnego. Na mocy nabycia tokenów, nowi posiadacze posiadają swój udział w rzeczywistych przedsiębiorstwach.

Technologia blockchain, tokeny typu security oraz inteligentne kontrakty stosowane przez spółkę Value zostały stworzona, aby wspomagać w pokonywaniu problemów, które często stawiane są przed spółkami kapitałowymi. Posiadacze tych tokenów będą mogli korzystać z innowacyjnego narzędzia. Do ich dyspozycji pozostanie zdecentralizowana platforma, na której będą mogli wymieniać Value DEX. Jej start zapowiedziany jest już na bieżący miesiąc.

Dyrektor ds. sprzedaży, Szymon Słodczyk, przedstawia, że tradycyjne giełdy pełnią rolę pośrednika w przeprowadzanych transakcjach. Wskazuje, że DEX nie potrzebuje pośredników, a transakcje przeprowadzane są z portfeli użytkowników. Cały proces jest kontrolowany przez smart kontrakt. Value DEX będzie funkcjonował na blockchainie Ethereum. Użytkownicy zyskują możliwość kupowania i sprzedawania pomiędzy sobą, co zwalnia z obowiązku przekazywania prowizji pośrednikom. Obniżone są koszty transakcji. Wszystko przebiega w bezpieczny i transparentny sposób. Podkreśla, że pozwala to uniknąć manipulowania, czy też dodawania nierealnych wolumenów. Wszystko, będzie umiejscawiane na publicznym blockchainie.

W trakcie przeprowadzanego wywiadu poruszane były kwestie związane z wyjaśnieniem roli tokenizacji w rozwiązywaniu problemów spółek. Reprezentanci Value przedstawiają jak według nich będzie się kształtowała i wyglądała przyszłość tradycyjnych i zcentralizowanych giełd, na których dokonywane są transakcje w kryptowalutach. Zapowiadają także, czego mogą się spodziewać uczestnicy StartDEX 18 września w Katowicach. Obejrzenie całości wypowiedzi, przybliży temat nawet osobom najmniej zorientowanym.

Show More

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *