Pożyczka pozabankowa długoterminowa

W życiu każdego człowieka mogą zdarzyć się sytuacje, w których będzie on potrzebował zastrzyku dodatkowej gotówki. Wiele osób będących w potrzebie, w pierwszej kolejności zwraca się do przyjaciół i członków rodziny. Takie rozwiązanie jest jednak dość krępujące, a brak udokumentowania pożyczki sprowadza na nią wiele niejasności. Czy istnieje inne rozwiązanie?

Pożyczka długoterminowa

Gwałtowny wzrost zapotrzebowania na usługi pożyczkowe sprawił, że prócz tradycyjnych banków na rynku pojawiły się również firmy cywilne, udzielające pożyczek na ściśle określonych zasadach. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które potrzebują szybkiej gotówki  na dowolny cel i nie mają czasu na bankowe formalności.

Pożyczki pozabankowe bowiem odznaczają się skróconym do minimum postępowaniem administracyjnym i procesem weryfikacji klienta. W niektórych firmach pożyczkowych, pieniądze na koncie można otrzymać nawet w 15 minut po akceptacji wniosku kredytowego! 

Co do zasady, pożyczkodawcy wyznaczają termin spłaty zadłużenia  około jednego miesiąca. Konkurencja na rynku tego typu usług jest jednak na tyle duża, że coraz więcej firm pożyczkowych decyduje się na umieszczenie w ofercie pożyczek długoterminowych, z okresem spłaty wynoszącym nawet 60 dni. Jednym z przykładów takiego pożyczkodawcy jest np. Wonga.pl.

Na co uważać?

Mimo oczywistych zalet pożyczki długoterminowej, wybierając firmę pożyczkową należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, warto spytać o opinię jej klientów. Pamiętajmy, że takowa zawsze jest wyznacznikiem rzetelności firmy.

Poza tym, należy również dokładnie przejrzeć warunki udzielenia pożyczki i zwrócić uwagę na wszystkie jej koszta – może się okazać, że pożyczka z pierwotnie droższym oprocentowaniem, może być tańsza niż inna, obarczona wysokimi kosztami dodatkowymi. 

Show More

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *