Producenci gier nie doceniani przez inwestorów

Globalny rynek gier rośnie w bardzo szybkim tempie. Niestety spółki zarabiające na grach są bardzo lekceważone przez inwestorów! Najbardziej wartościowe są te spółki gamingowe, które posiadają własny adres IP oraz są powiązane z e-sportem. Ile jest obecnie wart rynek gier? Jakie spółki gamingowe są najbardziej dochodowe?

Wzrost globalnego rynku gier już o 9% !

Założyciel, a zarazem prezes Roundhilll Investments Will Hershey stwierdził, iż „światowy rynek gier video jest wart więcej, niż rynek filmów i muzyki razem wzięte. Myślę, iż inwestorzy, szczególnie Ci dojrzali, mają problem z uświadomieniem sobie tego faktu i wciąż nie doceniają spółek produkujących gry„.

Przychód globalnego rynku gier w 2019 roku wyniósł, aż około 152 mld USD– takie wartości podaje serwis Bloomberg oraz firma Pelham Smithers. W 2018 roku przychód wyniósł 138,5 mld USD czyli przychód światowego rynku gier wzrósł w porównaniu do 2018 roku, aż o 9%! Według tych samych serwisów liczba graczy w 2019 roku wyniosła około 2,47 mld. natomiast jeszcze w 2015 roku liczba graczy wynosiła tylko 1,8 mld graczy czyli w przeciągu tylko 5 lat branża gamingowa zanotowała wzrost graczy o 36%.

Rynek graczy czyli kto gra najchętniej?

Badania przeprowadzone przez GamingScan wskazują, iż największy zbyt dla rynku gier jest w Chinach, aż 640 mln graczy, którzy tylko w 2019 wydali na gry około 27 mld USD. Drugie miejsce w światowym rankingu graczy zajmuje USA w której jest około 211 mln graczy, którzy wydali 35,5 mld USD na gry w 2019. Polacy według tego rankingu wydali na gry 541 mln USD.

Serwis GamnigScann wskazuje, iż gracze w 2019 roku najwięcej zainwestowali w gry mobilne (na smartfon bądź tablet), aż 54,7 mld USD. Troszeczkę mniej gracze wydali na gry na konsolę bo tylko 45,3 mld USD. Jednak na gry na PC gracze wydali tylko 31,8 mld USD.

Bardzo wielu ekspertów z branży gamingowej wskazuj, iż segment gier na smartfony będzie się rozwijał najbardziej dynamicznie- jest to przyszłość gamingu!

Które spółki gamingowe są najbardziej dochodowe?

Analityk, a zarazem założyciel i prezes Roundhilll Investments Will Hershey stwierdził, iż rozwój i wzrost znaczenia branży gamingowej jest  tak ogromy, iż paradoksalnie wymyka się ze świadomości inwestorów (!).  Według Will Hershey najbardziej dynamiczny jest rozwój gier na smartfony, których popularność wzrasta w krajach azjatyckich m.in. Indiach czy Chinach. Ludność w tych krajach częściej stać na smartfon niż na konsole czy PC.

Serwis Newzoo wskazuje, iż spółka posiadająca największe dochody z gier jest chiński Tencent (19,7 mld USD za 2019). W zeszłym roku drugą pozycje osiągnął Sony (14,2 mld USD), a na trzecim miejscem pod względem rocznego przychodu uplasował się Microsoft (9,7 mld USD), który nie wiele wyprzedził Aple (9,4 mld USD).

Rozwój e-sport wraz z branżą gamingową

Will Hershey w swoich wypowiedziach podkreśla, iż razem z rynkiem gamingowym rośnie e-sport. Wg tego analityka e-sport jest siłą napędową dla rozwoju branży gier i odwrotnie. Will Hershy twierdzi, iż warto inwestować w spółki gamingowe, które są powiązane z e-sportem- jest bardziej popularny od tradycyjnego sportu w Korei i Japonii, staje się także coraz bardzie popularny w USA.

Branża gamingowa przynosi coraz większe dochody. Warto inwestować zwłaszcza w te spółki gamingowe, które specjalizują się w grach na smartfony.

 

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *