Producent gier Polyslash debiutuje na NewConnect

W czwartek (27.08) po raz szósty w tym roku na rynku NewConnect zadebiutował producent gier. Tym razem mowa o krakowskim producencie Polyslash, który zdążył zdobyć uznanie wśród graczy.

Twórca „We. The Revolution” na NewConnect

W zeszłym roku spółka Polyslash przedstawiła swoje plany związane z wejściem na giełdzie. Okazuje się, że przez ten okres nie traciła czasu i dzisiaj nastąpiło zwieńczenie jej zamiarów. Ten krakowski producent z pewnością jest lepiej znany graczom z „We. The Revolution”, która zyskała ogromną ilość pochlebnych opinii.

„We. The Revolution” przenosi gracza do Paryża u schyłku XVIII w., a dokładniej do czasu Rewolucji Francuskiej. Tłem są sale sądowe i ulice miasta. Gracz wciela się w postać sędziego, który zasiada w Trybunale Rewolucyjnym. Jego zadaniem jest osądzenie działań przeciętnych ludzi, rewolucjonistów, a także arystokracji. Niekwestionowanym podkreśleniem poczynań producentów jest jej uhonorowanie przez „Paszport Polityki 2019”. Z kolei wydawca gry był notowany na giełdzie NewConnect Klabater.

Spółka nie zamierza osiąść na zdobytych już laurach. W planach pojawiają się kolejne gry, produkowane w większych ilościach.

Polyslash przed swoim debiutem poinformał, że do obrotu giełdowego będą przeznaczone akcje, które były wyemitowane podczas kampanii crowdivestingowej. Kampania była przeprowadzona w I połowie 2019 roku i w trakcie jej trwania udało się zebrać kwotę przekraczającą 2 miliony złotych. Wówczas były przeznaczone na kontynuację prac związanych z tworzeniem dwóch nowych gier: „Mech Mechanic Simulator” i „Tribe: Primitve Builder”.

Prezes Polyslash, Dawid Ciślak, zapowiada, że za cel stawia sobie dalsze wydawanie nowych gier. Wskazuje, że Spółka dąży do wydawania każdego roku choć jednej gry.Docelowo będzie ukierunkowana na platformę PC.

W Polyslash Dawid Ciślak posiada 18,59% udziałów spółki. Aż 40,98% posiada PlayWay, który już od wielu lat uczestniczy na rynku giełdowym. Pozostała część, wynosząca 40,43% posiadana jest przez pozostałych akcjonariuszy.

Zgodnie z przedstawionym sprawozdaniem finansowym, Polyslach w pierwszej połowie 2020 r., uzyskała aż 823 tys. zł przychodów ze sprzedaży, w tym 112,5 tys. to zysk netto.

NewConnect tworzony przez producentów gier?

Giełda NewConnect tworzona jest przez 375 spółek. W tym roku okazję debiutu na niej miało dziewięć spółek, z czego 6 spółek to producenci gier. Należą do nich: Drageus Games, SimFabric, Ovid Works, Pyramid Games, Starward Industries.

Już od kilku lat można zaobserwować wzrost liczby producentów na giełdzie. W 2015 r. wśród 19 debiutujących spółek tylko jedna zajmowała się produkcją gier, był to Jujubee. Ogromny przyrost był w 2018 i 2019 r., kiedy na 15 debiutantów aż 7 było producentami gier.  Równolegle, kolejne spółki przedstawiają swoje plany z wejściem na giełdę NewConnect, są to m.in: Hydra Games, Kool2Play, Nano Games i Simteract.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *