Prognoza na 2021 rok WIG sięgnie rekordów z 2007 i 2018 roku

Jak informuję specjaliści Investors TFI GPW zaliczana jest się najlepszych światowych giełd ostatniej fali globalnej hossy. Zgodnie z ich prognozami w 2021 roku indeks WIG podejmie próbę ataku rekordów wyznaczonych w 2007 oraz 2018 roku.

Jak zapewne wiecie gospodarka w naszym Kraju dopiero zaczyna się podnosić z kryzysu spowodowanego pandemią. Jednak na warszawskiej giełdzie optymistyczne nastroje panują już od dłuższego czasu. W najnowszym raporcie przygotowanym przez Investors TFI można wyczytać, że dobra passa w dalszym ciągu będzie kontynuowana.

Powołując się na niezłe dane płynące z różnych gałęzi gospodarki, rekordowo niskie stopy procentowania kredytów oraz spory pakiet pomocowy w postaci tarczy antykryzysowych liczne grono specjalistów jest zdania, że bieżący rok będzie zdecydowanie lepszy dla polskiej giełdy od roku ubiegłego.

Eksperci pracujący dla Investors TFI konsekwentnie utrzymują, że nadrabianie zaległości GPW względem światowych rynków rozpoczęło się 2 miesiące temu.  W rezultacie czego zarówno indeks WIG, jak i WIG20 odnotowały prawie 40% wzrosty. Zdaniem wspomnianych specjalistów atak przez indeks WIG na podwójny rekord z 2007 i 2018 roku staje się coraz bardziej prawdopodobny. Jak zapewne wiecie brakuje do niego odrobinę więcej niż 10%.

Zdaniem Jarosława Niedzielskiego, czyli dyrektora departamentu inwestycji powyższe prognozy oparte są o to, że odmrożenie gospodarki na całym świecie po pandemii będzie miało charakter zarówno pełny, jak i długofalowy. Sugeruje on także, że scenariusz lockdownu w walce z pandemią już się nie powtórzy. W związku z czym zdecydowana większość inwestorów bardzo podobny sposób tworzy scenariusze bazowe na bieżący rok.

Jarosław Niedzielski argumentuje swój punkt widzenia faktem, że ożywienie na gruncie gospodarczym będzie spowodowane między innymi przez to, że pandemia dobiega końca dzięki dostępności szczepionek i zdrożeniu programu szczepień.

 

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *