Rahim Blak podzielił się na 21 mln kawałków i już po raz drugi wypłaca dywidendy

Już w najbliższy czwartek, 21 maja, Rahim Blak, znany jako seryjny przedsiębiorca, po raz drugi wypłaci dywidendy swoim inwestorom. Pomysł, który od początku wzbudzał wiele kontrowersji, okazał się strzałem w dzisiątkę. Sam zainteresowany twierdzi, że na początku nie zdawał sobie w pełni sprawy z potencjału instrumentu, jaki stworzył. Dziś okazuje się, że było warto.

Tokenizacja dziś nie jest już niczym nowym, bo dotychczas wdrożyło ten mechanizm już tysiące firm. W przypadku RahimCoina, mamy jednak do czynienia z tokenizacją nie firmy, a człowieka. Rahim Blak, zafascynowany ideą decentralizacji, postanowił podzielić się na 21 milionów kawałków. W ten sposób, każdy zainteresowany, który dostrzegł potencjał w firmach i aktywach składających się na portfolio Rahima, może zainwestować w tego przedsiębiorcę.

Tak sam autor mówi o projekcie RahimCoin:

Podzieliłem się na 21 milionów kawałków i wystawiłem się na sprzedaż.  Dzięki tokenizacji, możecie mieć kawałek mnie i na mnie zarabiać. #RahimCoin to był mój pierwszy token, dopiero się uczyłem tworzenia cyfrowych zasobów, nawet nie miałem świadomości, jak dobry instrument dla Was stworzyłem. Kupując RahimCoin otrzymasz już w ten czwartek dywidendę, wynosi ona min. 5%. w skali roku.

Idea jest prosta i się sprawdza. Zamiast inwestować w którąś moją firmę, inwestujesz bezpośrednio we mnie stając się udziałowcem zysków, które osiągam dzięki wszystkim moim inicjatywom, firmom, pracy, szkoleniom…Inwestycja jest o tyle bezpieczniejsza, że ma formę pożyczki, czyli możesz wiele zyskać z innowacyjnych projektów wysokiego ryzyka, nad którymi pracuję, ale nie stracić, ponieważ, jeżeli chcesz odzyskać pieniądze, to swoje akcje odkupuję na giełdzie po cenie, za które je kupiłeś. Oprócz corocznej dywidendy możesz zyskać też na wzroście wartości akcji. Akcja zatem ma formę pożyczki, a odsetki do tej pożyczki zależą od wysokości zysków, które osiągnę. Na zyski składa się mój roczny PIT:

  • Pit 38 – dywidendy z moich firm, np. Edrone, Click Community, Sapiency, Mosaico.
  • Pit 37 – moje umowy o pracę, dzieło, powołanie zarządu, rada nadzorcza i zyski z kryptowalut oraz szkoleń.
  • Pit 36L – działalność gospodarcza Rahim Blak.
  • Pit 28 – Nieruchomości.

Koncepcja ta została pozytywnie zaopiniowana przez KNF. Udało się stworzyć inwestycję opartą na tokenach personalnych chronionych przez kryptografię i blockchain oraz chronione prawnie, bo opieramy się na ustawie pożyczki z dnia 23 kwietnia 1964 roku. Na stronie znajduje się regulamin, opinia KNF, white paper i PIT za 2018 rok.

Rahim Blak dodaje:

Wierzę, że ta inwestycja oparta jest przede wszystkim na zaufaniu, bo personalny token RahimCoin jest walutą zaufania do mnie, do moich pomysłów, do mojej pracowitości, pasji, zaangażowania. Do budowania wielkiej firmy potrzebuję kapitału, ale RahimCoin to także pierwszy taki eksperyment na świecie, który dowiozłem. Były dywidendy, PITy, opinia KNF.

To dobra inwestycja, bo nie jest ona akcją, ale pożyczką. Swój wkład możecie odzyskać, sprzedać na giełdzie Kanga Exchange lub Waves Association, a trzymając go w portfelu zarabiacie gwarantowaną stopę zwrotu 5% + dywidendy, które osiągam z moich firm, a jest ich coraz więcej. m.in. ☰ edrone, click community, Copernic, mosaico, Kanga Exchange, Sapiency, Magnetiqa.

Zyski będą pochodzić także z moich wynagrodzeń jako prezesa firm, sprzedaży udziałów, ze szkoleń, wystąpień, kryptowalut i nieruchomości. To zdywersyfikowana inwestycja w człowieka, bo zamiast obstawić jedną z moich firm, obstawiasz cały portfel, a moje podstawowe wynagrodzenie da ci zwrot przynajmniej na poziomie inflacji.

Możesz dużo zyskać, jeżeli która z moich firm wystrzeli, i nie stracić, bo zarabiam jako pracownik. Nie każda firma zarabia, każdy pracownik musi zarabiać, aby przeżyć. To jest dobra i bezpieczna inwestycja, pozytywnie zaopiniowana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, koncept stał się też podstawą projektu Sapiency, który dostał od Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 2,4 mln dofinansowania. Na początku się ze mnie śmiali, a w przyszłości stokenizowane będzie wszystko, już teraz robi to wiele firm.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *