Rekordy weekendowe bitcoina. 24 tysiące dolarów zdobyte

Notowania bitcoina biją kolejne rekordy. Wszystko to ma miejsce w pierwszy dzień ostatniego weekendu przed Świętami Bożego Narodzenia. Na giełdzie Bitfinex przekroczyły po raz pierwszy poziom 24 tysięcy dolarów. W niedzielę kurs bitcoina się stabilizuje ponad poziomem 24 tysięcy dolarów.

Kolejne rekordy Bitcoin

Zaledwie cztery dni temu bitcoin się wyrwał z letargu trzytygodniowego. Przebił z animuszem poziom 20 tysięcy dolarów, rozpoczynają bicie nowych rekordów. Wcale nie inaczej było w sobotę, kiedy to po odpoczynku piątkowym przekroczył kolejną graniczę okrągłą. Chodzi o poziom 24 tysięcy dolarów.

Dla traderów nie jest to wcale niespodzianka, że zmienność bitcoina podczas weekendu rośnie. Ta tendencja wyraźnie się zaznaczyła w ostatnich tygodnia, w których podczas weekendów występowały znaczące cenowe ruchu.

Co przyniosły ostatnie dni?

Ostatnie dni przyniosły jeszcze przyspieszenie znaczne wzrostów na bitcoinie, którego notowania niemal pionowo rosną. Pokazuje to oczywiście sporą siłę wzrostowego trendu, ale także tego typu cenowe ruchu są niezmiernie charakterystyczne dla fazy ostatniej wzrostów cen finansowych aktywów, po których następuje korekta. Bardzo trudno jest przewidzieć, kiedy takowa korekta się rozpocznie. Może to być poziom 25 tysięcy dolarów, jak i także 30 tysięcy dolarów.

Bardzo mocnym wsparciem dla kursu bitcoina, jeśli takowa korekta nastąpi, powinien się stać poziom 18-19 tysięcy dolarów, gdzie kurs bitcoina by się konsolidował zbierając siły do pobicia rekordu z miesiąca grudnia 2017 roku. Jest bowiem pewną regułą, że fazy wzrostów niemal wertykalne, są bardzo często w całości znoszone w korekcie następujących po nich. Tak się dzieje na przykład w miesiącach ostatnich na złocie, którego w sierpniu kurs wzrósł z poziomu wynoszącego 1800 dolarów do prawie 2100 dolarów, a następnie w ciągu korekty czteromiesięcznej spadł, na krótki czas, poniżej 1800 dolarów. Będzie obserwować co przyniosą kolejne dni.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *