Revolut udostępnia dla wszystkich kryptowaluty. Złoto już niebawem

Fintech płatniczy – Revolut, który wywodzi się z Wielkiej Brytanii poinformował w środę, że dostęp do rynku kryptowalut oraz Bitcoina jest już możliwy obecnie w darmowej wersji aplikacji, która pozwala na wymianę walut po międzybankowych kursach. Wkrótce posiadacze planów – Revolut Standard otrzymają także możliwość handlu właśnie na złocie.

Bitcoin dla każdego w aplikacji Revolut. Prowizja od transakcji docelowo wyniesie 2,5%

Revolut jest aplikacją mobilną oraz także fizyczną kartą płatniczą. Działają one poza bankami tradycyjnymi. Funkcją podstawową usługi jest szybka wymiana walut bez prowizji, jak i także przy spreadzie międzybankowym jak najniższym i wypłata środków z bankomatów z przeróżnych części świata.

Jak do tej pory z opcji wymiany kryptowalut mogli korzystać klienci, którzy wybrali plany płatne Revolut w wersji Metal i Premium. Spółka jednak poinformowała w mailowej wiadomości, która została skierowana do klientów, że od teraz zarówno Bitcoin, jak i także jego pochodne są dostępne już w bezpłatnej wersji Standard.

Obecnie cennik, który dotyczy kryptowalut jednakowy jest dla klientów, którzy korzystają z plany Standard oraz użytkowników planów Metal i Premium. Oczywiście od każdego jest pobierana stała opłata, która wynosi 1,5 procent wartości transakcji. Chodzi o to, aby każdy mógł tę funkcję wypróbować. W maju jeśli chodzi użytkowników planu Standard opłata ta wzrośnie do 2,5 procent od transakcji (ale nie zmieni się w przypadku wszystkich użytkowników planów Metal oraz Premium). W ten sposób mniej więcej brzmiała wiadomość skierowana do klientów.

Revolut twierdzi, że planował on ogłosić te wszystkie informacje w nieco późniejszym terminie. Jednak w związku z wydarzeniami ostatnimi zarząd jednak zdecydował dużo szybciej udostępnić samą funckję wybrania przeróżnych sposób dywersyfikacji naszego portfela.

Podczas prezentacji niedawnej szef zespołu do spraw kryptowalut Edward Cooper, przypomniał, że kryptowaluty się stały alternatywą dla walut tradycyjnych w czasie poluzowania pieniężnej polityki oraz dewaluacji walut, które bezpośrednio nastąpiły po finansowym kryzysie w roku 2008. Ekonomiczna sytuacja jest obecnie niestabilna, w związku z czym już zaczyna się obserwować poluzowanie dewaluacji walut oraz polityki pieniężnej.

Już w kwietniu dostępny będzie handel złotem w Revolut

Revolut oprócz tego informuje, że jeszcze w kwietniu osoby korzystające z planów Standard otrzymają dodatkowo możliwość przeprowadzenia transakcji na złocie.

Jeśli chodzi o transakcje dotyczące złota, to cena dla użytkowników planu Standard obecne wynosi 1,5 procent wartości transakcji (obowiązywać będzie po udostępnieniu im tejże funkcji). Użytkownicy planów Metal oraz Premium mogą nadal handlować złotej w cenie stałej 0,25 procent za transakcję.

Jak widać kwiecień zapowiada się niesamowicie ciekawie pod tym względem. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce. Będziemy to na pewno obserwować.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *