Ripple łączy siły z systemem płatności BitPay

Aby móc obsługiwać płatności za pomocą XRP główny procesor transakcji odbywającymi się przy użyciu walut cyfrowych (BitPay) podjął współpracę z Ripple oraz Xpring.

2 października bieżącego roku decyzja o podjętej współpracy została przekazana opinii publicznej. Ukazując, że jednocześnie, że firmy powinny zacząć akceptować trzecią co do wielkości krytowalutę, czyli XRP, w zakresie swoich płatności dokonywanych za pomocą tej platformy. Dotyczy to także płatności transgranicznych BitPay. W ramach podjętej współpracy BitPay doprowadził do integracji BitPay Wallet oraz platformy programistycznej Xpring.

W kolejnym komunikacie Xpring dodało, że firmy o globalnym zasięgu mogą teraz akceptować płatności XRP za pośrednictwem BitPay bez dodatkowej konieczności stosowana integracji czy też jakichkolwiek modyfikacji.

Płać tokenem Ripple

Nieco wcześniej media podały do wiadomości publicznej, że internetowa platforma Coil zaczęła popierać płatności w XRP odbywające się w czasie rzeczywistym. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki partnerstwu zawartemu pomiędzy bramką płatności oraz dostawcą portfela XRP Ledger GateHub. Dzięki platformie użytkownik otrzymywanie fundusze w XRP może swobodnie przeliczyć zarówno na tradycyjne waluty w postaci euro czy dolary amerykańskie, jak i waluty cyfrowe w postaci Bitcoina (BTC) oraz Ethet (ETH).

W sierpniu bieżacego roku Xpring poinformował, że przekazał Coil 1 miliard XRP co w przeliczeniu na dolary daję kwotę 265 milionów. Wspomniane środki miały zostać przekazane na budowę ekosystemu dedykowanego dla:

  • twórców
  • programistów
  • firm
  • organizacji non-profit

wykorzystujących XRP  do prowadzonych działalności za pośrednictwem otwartego standardu “Monetyzacji Sieci”.

Warto nadmienić, że BitPay pomyślnie przeszła kontrolę zgodności z zasadami bezpieczeństwa oraz poufności  czyli Service Organization Control 2 w skrócie określanej jako SOC 2. Miała ona miejsce 30 września bieżącego roku. Przejście wspomnianej kontroli jest jednoznaczne w faktem, że BitPay spełniła wszystkie kryteria wymagane przez American Institute of Certified Public Accountants. Dotyczy to zarówno:

  • poufności
  • bezpieczeństwa
  • prywatności
  • integralności przetwarzania
  • dostępności.

Jak wspomniano już wcześniej XRP to cyfrowa moneta będąca pod względem kapitalizacji rynkowej trzecią co do wielkości. Obecna cena Altcoin wynosi około 0,25 USD, co jest równoznaczne z 1% wzrostem ciągu ostatniej doby. Natomiast tygodniowy wykres XRP jest idealną ilustracją zysków w wysokości 2,33%.

Warto pamiętać również o tym, że całkiem niedawno BitPay otworzył się również na płatności w kryptowalucie Ethet (ETH). Mimo tego firma boryka się z problemami wizerunkowymi. Została bowiem oskarżona o blokowanie płatności dokonywanych w walutach cyfrowych przez osoby, które zamanifestowały swój sprzeciw przeciwko nowej polityce deportacyjnej Chin. Oczywiście jest to sprzeczne z ideą przypisaną do niczym nieograniczonej i powszechnie dostępnej bankowości odbywającej się z wykorzystaniem walut cyfrowych.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *