Rynek gamingowy a pandemia COVID-19 – wiadomości

Pandemia CORVID-19 stała się głównym tematem w wielu mediach. Wśród natłoku informacji dotyczących pandemii fani gamingu mogą przeoczyć bardzo ważne informacje z rynku gier. Jakie są najważniejsze informacje rynku gamingowegoz ostatnich dni?

Panzer Dragoon wyczekiwana gra już dostępna

Na premierę Panzer Dragoon: Remake wiele fanów czekało całą zimę. Jak zapowiadała gdańska spółka Entertainment pierwszy remake tej gry ukazał się początkiem roku. Gra Panzer Dragoon: Remake po raz pierwszy została przedstawiona podczas zeszłorocznych targów E3- już wtedy gra zyskała bardzo dużą popularność.

Panzer Dragoon: Remake jest pierwszym remakiem w całym portfolio spółki Entertainment– reaktywacja tytułu gry z 1995. Spółka już powoli przygotowuje drugą część tego kultowego tytułu- premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku.

Gra Panzer Dragoon: Remake jest dostępna w Europie, Australii, Nowej Zelandii, USA, Kanadzie, Meksyku. Początkiem kwietnia gra Panzer Dragoon: Remake zadebiutowała w Nitendo Switch w Japonii. Cena gry wynosi 24.99 EURO/USD.

 Spółka CI Games i jej premiery na ten rok

W ostatnim czasie również prezes CI Games Marek Tymiński zdradził plany studia na ten rok. Została wznowiona produkcja Lords of the Fallen2, której premiera została wyznaczona na przełom 2020/2021. Gra powstała specjalnie dla konsoli dla najlepszej generacji.

Studio w tym roku pracuje także nad drugą częścią Sniper Ghost Warrior Contracts. Pierwsza część tej gry miała premierę kilka miesięcy, a już zdobyła rzeszę fanów. Dlatego spółka CI Games zdecydowała się tak szybko na pracę nad drugą częścią gry.

Premiera Drug Dealer Simulator

Studio Movie Games zapowiedziało premierę Drug Dealer Simulator na 16 kwietnia 2020 roku. Pierwotnie premiera tej długo wyczekiwanej gry miała się odbyć w I kwartale roku, jednak została przesuniętą z powodu pandemii CORVID- 19.

W ostatnich dniach spółka Movi Games zapowiedziała nową grę- American Motorcycle Simulator. Premiera nowej gry ma odbyć się w 2021 roku.

Projekt Sonka dla włoskiego wydawcy

Niedawny debiutant rynku NewConnect- Sonka niedawno zdradził szczegóły projektu, który wykonuje dla włoskiego wydawcy 505 Games. Spółka Sonka kończy finalizować port gry Book of Demons- premiera odbędzie się już w tym miesiącu.

Polska spółka specjalizuje się głównie w portowaniu gier. Gra Book f Demons będzie dostępna nie tylko w wersji na konsole Xbox One, PS4 oraz Nintendo Switch. Gra Book of Demons w wersji na PC sprzedała się w 400 tyś. kopiach.

Prawa do gry Hard West sprzedane!

Końcem marca spółka CreativeForge Games poinformowała o sprzedaży praw do gry Hard West oraz Hard West: Scars of Freedom. Spółka sprzedała swoje prawa do gry za 650 tyś. zł. Good Shepherd Entertainment był wydawcą gier: Hard West oraz Hard West: Scars of Freedom.

Klabater i nowa gra o seryjnym zabójcy

This is the Zodiac Speaking (gra o seryjnym zabójcy) jest nową grą Punch Punk Games, wydaną przez Klabater- premiera tej gry zaplanowana jest na wrzesień tego roku. Gra This is the Zodiac Speaking jest dedykowana przede wszystkim do fanów mrocznych thrillerów. Gra ta jest historią amerykańskiego śledztwa w sprawie jednego z najbardziej mrocznych i tajemniczych seryjnych morderców. Naturalnie gra będzie dostępna nie tylko na PC i Mac, lecz również na konsolę.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *