Rynek kryptowalut na terenie Wielkiej Brytanii

Inwestowanie w kryptowaluty jest coraz bardziej popularnym procesem w wielu krajach na całym świecie. Nie wszędzie jest to jednak legalne, dlatego warto zaznajomić się najpierw z ogólnie panującymi zasadami, aby nie popełnić po drodze jakiegoś błędu.

Warto przyjrzeć się bliżej sytuacji na rynku kryptowalut na terenie Wielkiek Brytanii. Polska giełda BitBay umożliwiła dokonywania wszelkich depozytów w funtach brytyjskich. To świetna informacja dla wszystkich Polaków, którzy na co dzień przebywają na Wyspach i do tej pory nie mogli pozwolić sobie na inwestowanie w wirtualne waluty.

Ta zmiana z pewnością wyjdzie im na dobre. W Wielkiej Brytanii wydobywanie oraz obracanie kryptowalutami nie jest źle postrzegane, dlatego obywatele nie muszą obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Jak w każdym interesie, trzeba jednak dysponować szeroką wiedzę, aby móc się na takim handlu wzbogacić. Poza tym przyda się też spory kapitał początkowy.

Regulacja rynku kryptowalut w Wielkiej Brytanii

Działanie rynku kryptowalut na terenie Wielkiej Brytanii nie jest ściśle uregulowane, chociaż z pewnością nie jest to zabroniony proceder. Tokeny mogą służyć na wyspach jako środek płatniczy, jednak w transakcjach z ich udziałem nie powinny uczestniczyć banki oraz zewnętrzne instytucje finansowe. Handlowanie kryptowalutami w Wielkiej Brytanii jest opodatkowane. Podatek zależny jest przede wszystkim od tego, czy wydobywanie kryptowalut niesie za sobą konkretny zysk, czy też nic się z tym nie wiążę. Im większy będzie zysk, tym większy podatek będzie trzeba zapłacić państwu.

Nie ma w tym jednak nic szczególnego, podobnie dzieje się w wielu innych krajach. W razie jakichkolwiek wątpliwości obywatele zawsze mogą zwrócić się o pomoc do przedstawicieli biur księgowych, aby przypadkiem nie popełnić jakiegoś przestępstwa. Odprowadzanie podatku od kolejnych inwestycji jest konieczne i w razie jakichś zaniedbań można za to odpowiedzieć finansowo lub karnie. Stawka podatku zwykle waha się w granicach od 10 do 20 procent, w zależności od zysku kapitałowego.

Wielka Brytania – w jaki sposób zaopatrzyć się w Bitcoiny?

Zaopatrzenie się w Bitcoiny w Wielkiej Brytanii nie jest skomplikowaną czynnością. Wystarczy:

  • posiadać odpowiednie portfel online (w którym przechowuje się swoje kryptowaluty),
  • udać się na wybraną giełdę kryptowalut (wszystko jest w stu procentach bezpieczne).

Portfel online może być zainstalowany na telefonie komórkowym, komputerze, czy też nawet w chmurze. Użytkownicy sami decydują, z której konkretnie opcji chcą skorzystać. Najpopularniejszą opcją na zdobycie Bitcoina na terenie Wielkiej Brytanii jest polska giełda BitBay.

Wystarczy zarejestrować się na giełdzie, zweryfikować swoje konto i wpłacić pierwszy depozyt. Potem można bez przeszkód nabyć odpowiednie kryptowaluty i zacząć nimi handlować w sieci. Każdy musi podjąć decyzję, w jakie waluty wirtualne chce zainwestować oraz jakie środki pieniężne chce przeznaczyć na tego typu transakcje. Zaleca się inwestowanie długoterminowe, które przynosi zdecydowanie największe zyski.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *