Rząd Brytyjskich Wysp Dziewiczych zdecydował o kryptowalucie

Jak donosi portal CryptoGlobe 3 grudnia bieżącego roku Rząd brytyjskich Wysp Dziewiczych utworzył stowarzyszenie z LIFELabs, mające zapoczątkować prace nad walutą cyfrowa dla tego kraju.

Waluta będzie się nazywała BVI ~ LIFE i ma służyć do użytku na terenie brytyjskich terytoriów zamorskich na Karaibach. LIFEabs ma zorganizować niebawem sympozjum na temat planów uruchomienia kryptowaluty.

Rząd Brytyjskich Wysp Dziewiczych zdecydował o wyemitowaniu własnej waluty cyfrowej

Na Wyspach Dziewiczych używa się jako waluty od 1959 roku dolara amerykańskiego. Obecnie rząd chce wprowadzić kryptowalutę, ale powiązaną 1 do 1 z USD. Ma to zapewnić płynne przejście na własną walutę dostępne zarówno mieszkańcom, jak i turystom.

Premier BWD Andrew Fahie powiedział, że dla Terytorium są ważne korzyści i znaczenie technologii blokowych i że przyjmuje taką zapowiedź z otwartymi ramionami. Premier przy tym uważa, że historia działalności LIFELabs jest na tyle wiarygodna, że prace nad BVI ~ LIFE na pewno zaowocują sukcesem.

Natomiast Sanjay Jadhav, CEO LIFElabs oświadczył, że dzięki uzyskaniu wyjątkowej pozycji, przeniesie się to na wiele korzyści dla regionu. Cytując:

Podstawa cyfrowej waluty jest niezbędną podstawą dla Brytyjskich Wysp Dziewiczych, aby nadal służyć globalnej gospodarce, jak to miało miejsce w przeszłości wraz z rozpoczęciem rewolucji łańcuchowej bloków. ” – cokolwiek to znaczy (przyp. aut.).

Według doniesień, już w kwietniu doszło do wydania przez rząd BWD komunikatu o stowarzyszeniu z LIFElabs, a nastąpiło to w celu stworzenia alternatywnej formy płatności dla sieci wysp i że własna cyfrowa waluta jest tutaj niezbędna. Dodatkowo LIFElabs wyjaśnia tam, że LIFEtoken, pomimo oparcia o technologię blockchain, będzie walutą banku centralnego, a ponadto używa takich argumentów, jak to, że cyfrowa waluta to pieniądze na twoim koncie online; że może być kupowany i sprzedawany albo używany do kupowania towarów od rosnącej liczby powiązanych z tokenem sprzedawców detalicznych. Ma także obowiązywać system nagród konsumenckich dla firm, programów innowacyjnych, instytucji charytatywnych, czy społeczności.

W ślad za Wyspami Dziewiczymi

Jeszcze we wrześniu donoszono, że Wyspy Marshalla ogłosiły rozpoczęcie prac nad opracowaniem własnej kryptowaluty w oparciu o łańcuch blokowy i przy tym dodano, że inspiracją jest zachowanie w tym względzie rządu Brytyjskich Wysp Dziewiczych.

Według założonego planu, położone na Oceanie Spokojnym Wyspy Marshalla przystąpiłyby do opracowania kryptowaluty o nazwie Sovereign (SOV), a mówił o tym szerzej na konferencji w Singapurze Minister środowiska i minister pomocy prezydenta Republiki Wysp Marshalla, David Paul.

Podczas owej konferencji minister Paul powiedział m.in., że przy coraz większej popularności i skuteczności działania technologii blockchain, rząd Wysp Marshalla uznał chwilę obecną za odpowiednią dla ustanowienia własnego środka płatniczego, a także uniezależnienia się (słowa potwierdzone) narodu od dolara amerykańskiego.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *