Sapiency inwestuje 250 tys zł w Magnetiqa

Rosnąca populacja ludzkości, nadmierna eksploatacja ziemi, susza! Pandemia pokazała, że ludzkość może paść na kolana. Nadchodzą czasy technologii, które pomogą przetrwać ludzkości i planecie.

Magnetiqa to przede wszystkim młodzi naukowcy i pasjonaci, którzy nie tylko myślą o zarabianiu pieniędzy, ale tworzeniu innowacji na skalę światową która pomoże w globalnych zmianach klimatycznych. Chcą walczyć z głodem i suszą. Cały projekt powstał w garażu. Zaczęło się od kuchenki mikrofalowej przerobionej na urządzenie przyspieszające proces wegetacji roślin i nasion. Bez GMO, w ekologiczny sposób urządzenie dostarcza roślinom dodatkowej energii opartej na elektrostymulacji.

Nie ma jeszcze takiej technologii na świecie, ale kilka firm nad tym pracuje. Hubert, Joanna, oraz Dominik rozwijają technologię elektrostymulacji roślin i nasion mając za sobą liczne konkursy i nagrody ( m.in. Polska Nagroda Innowacyjności 2020 ) a także współprace min z Puławskim Parkiem Naukowo Technologicznym gdzie rozwijali projekt w ramach inkubacji z PARP.

Mają 3 produkty, które prototypują – w tym jeden główny który jest przygotowywany do pilotażowych testów. Ma być zainstalowany w szklarni uprawnej i skracać czas wegetacji a także pomagać ograniczyć zużycie wody. 

Znają rynek, potrzebują inwestora, aby dopieścić MVP i przyśpieszyć pracę nad pierwszym wdrożeniem. 

Początkowa wartość inwestycji to objęcie 5% udziałów za kwotę 250 000zł. Te zapisy mogą zostać powiększone na dalszych etapach współpracy. Umowa jest długofalowa i przewiduje kilka etapów rozwoju.

Rozmowy inwestycyjne i podpisanie umowy przebiegały bardzo sprawnie. Tempo ma ogromne znaczenie, bo tylko działając szybko odwrócimy kierunek zmian naszej planety, a czasu mamy mało, punkt krytyczny może nadejść już za 20 lat. Rahim Blak intuicyjnie zainwestował w produkt który może realnie zmienić i pomóc naszej planecie. To właśnie misja i cel Magnetiqi najbardziej mu przyświecają.

Wszystko odbywało się przy obowiązującym reżimie sanitarnym z zadbaniem o niezbędne odległości, maseczki i rękawiczki ochronne. Zespół Sapiency bardzo dokładnie zorganizował cały proces nawet podczas trwania pandemii. Niestety stale rosnące zapotrzebowanie na żywność i degradacja naszego klimatu nie czekają w kwarantannie. W czasie kryzysu te problemy dotyczą nas jeszcze bardziej. 

Hubert Mrozek: „Rahim na pierwszym spotkaniu stwierdził, że gdybym czas poświęcony na poszukiwanie inwestorów wykorzystał do pracy nad urządzeniem. Dziś miałbym jeszcze lepszy produkt. To mnie w zasadzie przekonało. Doskonale rozumiał nasze potrzeby i uwierzył w nas i naszą misję walki z głodem oraz suszą”

Rahim Blak: „Będę takim inwestorem, jakiego ja chciałem mieć, ale nigdy nie znalazłem. Szybkiego! bo czas to pieniądz, bez biurokracji, pazerności, biznesplanów, nastawiony na produkt i misję, a pieniądze są na końcu, bo jak dostarczymy wartość, to świat nas wynagrodzi”

Idzie nowe pokolenie, które odkręca to, co narobili starsi, dlatego łamie stare schematy, odwraca kierunek, Ty też #ZmieńSchemat, bo przed nami wielkie zmiany, zupełnie nowe czasy.

Z takim pokoleniem zwyciężymy, #DoBojuPolskaGospodarko, Matka Ziemia Wzywa!  

fot. Dominika Grzelka

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *