Selvita SA – akcje, notowania na GPW

Selvita S.A. to spółka założona w 2007 roku, która stanowi jedną z wielu europejskich firm, świadczących usługi o charakterze badawczo-rozwojowym (Contract Research Organization). Doświadczona kadra naukowców zajmuje się rozwiązywaniem jednych z najbardziej skomplikowanych problemów badawczych, które mają na celu wspieranie partnerów biznesowych na całym świecie.

Selvita SA – opis spółki

Spółka stara się koncentrować przede wszystkim na potrzebach i celach swoich klientów. Jej pracownicy robią wszystko, aby jak najefektywniej prowadzić działalność i z sukcesem kończyć wszystkie powierzone im zadania. W swojej pracy chcą szczególnie przyczyniać się do znaczących odkryć naukowych, które zapewniają poprawę jakości życia ludzkiego.

Selvita SA – Akcje, notowania na GPW


 

Nazwa spółki:Selvita SA
Prezes:Bogusław Sieczkowski
Sektor:Farmacja, chemia, agrochemia
EKD:Prowadzenie badań laboratoryjnych i wsparcie projektów badawczo-rozwojowych, szczególnie w obszarze odkrywania leków
Liczba akcji:15 971 229
Zatrudnienie:450
Audytor:Ernst & Young Audyt Polska sp. z o.o. sp.k.

Selvita SA – czym się zajmuje?

Selvita zajmuje się realizowaniem zintegrowanych projektów o charakterze badawczo-rozwojowym, przy wsparciu swoich klientów zarówno w obszarze odkrywania nowych leków, jak też prowadzenia badań regulacyjnych na rzecz farmacji oraz w szerokim spektrum badań i rozwoju na zlecenie przedsiębiorstw z branży chemicznej. Spółka zapewnia swoim klientom multidyscyplinarne wsparcie w zakresie rozwiązywania różnorodnych wyzwań badawczych w dziedzinie odkrywania nowych leków, badań nad ich regulacją i ich rozwoju.

Selvita SA – historia spółki

Selvita powstała w 2007 roku w Krakowie i obecnie zatrudnia prawie 500 osób, z czego niemal 1/3 pracowników posiada stopień naukowy doktora. Spółka posiada drugi oddział badawczy w Poznaniu. W październiku 2019 roku została podzielona na część, która prowadzi działalność innowacyjną, otrzymując nazwę Ryvu Therapeutics S.A., natomiast Selvita zajęła się tylko działalnością usługową spółki. Co więcej spółka posiada swoje biura w USA (Boston i okolice San Francisco) i w Wielkiej Brytanii (Cambridge).

Selvita SA – najważniejsze informacje

Na rzecz korzystnej obopólnie współpracy z klientami spółka wykorzystuje nowoczesną infrastrukturę laboratoryjną, szerokie doświadczenie naukowe i nowoczesne podejście do zarządzania projektami badawczymi, aby tworzyć ze swoimi klientami długoterminowe relacje biznesowe.

Po krachu i chwilowym załamaniu akcji w pierwszej połowie marca notowania spółki na giełdzie rosną. Wśród najważniejszych informacji, dotyczących Selvita SA należy wskazać między innymi to, że:

  • spółka weszła na rynek w 2007 roku;
  • w 2019 roku nastąpiło jej przekształcenie z podziałem na 2 spółki – innowacyjną i usługową;
  • prezesem spółki jest Bogusław Sieczkowski.
Ulica:ul. Bobrzyńskiego 14
Kod:30-348
Miejscowość:Kraków
Kraj:Polska
Telefon:+48 12 297 47 00
Fax:+48 12 297 47 01
Internet:https://selvita.com/
Email:
Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *