Sklep rowerowy Dadelo rozważa debiut na giełdzie

Lider sprzedaży opon i felg za pośrednictwem Internetu, Grupa Oponeo już od kilku lat jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Równolegle rozważa wprowadzenie na giełdę Dadelo, czyli spółki zależnej. Dadelo jest znana internautom ze sprzedaży rowerów i akcesoriów rowerowych. Aktualnie może poszczycić się opinią najprężniej rozwijającą się firmą na rynku e-commerce, która trudni się sprzedażą rowerów, akcesoriów i odzieży przeznaczonej dla miłośników jazdy na rowerze.

Rozwój branży rowerowej i e-commerce

Pandemia koronawirusa znacząco odbiła się nie tylko na rynku pracy, ale przede wszystkim na e-commerce, który odnotował ogromny wzrost zainteresowania klientów. Koronawirus ukierunkował społeczeństwo na rozpoczęcie aktywności fizycznych, które do niedawna były praktykowane przez nielicznych, a w szczególności na branżę rowerową. W konsekwencji jest to ogromna szansa dla Dadelo, który dzięki może skorzystać z możliwości debiutowania na GPW.

Ryszard Zawieruszyński, który obejmuje stanowisko Prezesa Zarządu Dadelo S.A., wskazuje, że spółka jest jednym z elementów tworzących rynek rowerowy w Polsce, który zaczął dynamicznie się rozwijać. Odnosi się to nie tylko do samych sprzętów, ale także do części i akcesoriów.

Dadelo w swoim asortymencie posiada aż 12.000 produktów, które oznaczone są 200 różnymi i znanymi marek. Swoją działalność opiera na sprzedaży przez Internet, która ukierunkowana jest w stronę klientów detalicznych. Przedstawione dane wskazują, że na przestrzeni II półrocza 2019 r i pierwszej połowy 2020 r. dokonano ponad 170.000 zamówień ze sklepu. Spółka nie będzie spoczywała na laurach, w planach posiada dalsze poszerzanie działalności. Obecnie, obejmuje 1% rynku rowerowego, jednak w przeciągu najbliższych 5 lat planuje zwiększyć swój udział aż do 10%.

Prezes podkreśla, że jest pewny o prawdopodobieństwie dalszego rozwoju spółki, co w głównej mierze będzie spowodowane zdobytym doświadczeniem podczas tworzenia i zarządzaniem Oponeo na e-commerce. Jednocześnie przedstawia, że będą starali się odwzorować sukces tej spółki bazując na przeszłych działaniach w marketingu on-line i sposobie pozycjonowania stron, do czego konieczna jest znajomość posiadanych zasobów, rozwiązań IT, ale także sprawnie prowadzonej logistyce.

W pierwszej połowie 2020 roku spółka odnotowała przychód ze sprzedaży w wysokości 33 mln zł. Jest wynik większy o 113% w zestawieniu z tym samym okresem w ubiegłym roku. Z  kolei EBITDA zwiększył się aż o 10 razy, do wysokości 3,5 mln zł.

Kiedy będzie debiut Dadelo na GPW?

W chwili obecnej nie jest jeszcze znany moment, kiedy na GPW będzie notowane Dadelo. Wiadomo jedynie, że zarząd dąży do notowania na rynku głównym. Prawdopodobnie dojdzie również do publicznej oferty akcji. Więcej informacji będzie znanych dopiero po zatwierdzeniu prospektu przez KNF, w tym również wysokość emisji i wykorzystanie środków z tego tytułu. Wówczas spółce łatwiej będzie określić moment debiutu.

Popularność, którą cieszy się rynek e-commerce z pewnością wpływa na polepszenie nastroju spółek, które opierają się na nim, a w szczególności tych, które zamierzają debiutować na giełdzie. Jednocześnie IPO Grupy Allegro działa zachęcająco na inne podmioty z tej branży, w tym także Dadelo. Teraz pozostaje oczekiwanie na zatwierdzenie złożonego prospektu.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *