SKYHILL: Black Mist – nowy story gameplay trailer i edycje gry

Klabater S.A. i Mandragora Games studio udostępniły nowy trailer gameplayowy do SKYHILL: Black Mist, gry z gatunku izometryczny survival-horror. Edycje o zróżnicowanej zawartości zadebiutują na PC już 28 maja. Wersja na konsole (PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch) będzie dostępna od 27 sierpnia.

 

SKYHILL: Black Mist to kontynuacja Skyhill z 2015 roku, w której zadaniem gracza była ucieczka z opanowanego przez demony hotelu. Prosty pomysł opakowany w komiksową grafikę 2D przypadł do gustu tysiącom graczy na całym świecie, z miejsca stając się indie bestsellerem.

Gameplay trailer: https://youtu.be/UofpKIwH7_o 

Premiera nowej odsłony Skyhilla już niedługo, zatem najwyższy czas, by podzielić się nowym trailerem z gry oraz dokładną informacją na temat poszczególnych jej edycji – powiedział Michał Gembicki, członek Zarządu Klabatera. Zespół twórców gry, Mandragora Studio, wytrwale pracuje w tych ostatnich dniach, by już 28 maja dać graczom powody do strachu. SKYHILL: Black Mist to niepowtarzalny miks rozgrywki znanej z gier skradankowych i najlepszych tradycji gatunku survival-horror – dodaje Gembicki. 

SKYHILL: Black Mist zostanie wydany w trzech edycjach cyfrowych. Gracze będą mogli wybierać między wersjami: Standard, Enhanced oraz Ultimate Supporter’s Bundle. 

ENHANCED EDITION (ok 120 PLN)

Skyhill: Black Mist – Enhanced Edition zawiera:

  • Dodatek Elite Skin – Specjalny strój dla bohatera gry, luźno inspirowany kultowym bohaterem filmowym, mającym na koncie wiele brawurowych ucieczek z pogrążonych w chaosie budynków.  
  • Komiks “Skyhill Inc.” – 24-stronnicowy komiks stanowiący wprowadzenie w fabułę gry.
  • Black Mist Artbook – zbiór artów i szkiców z gry wzbogacony o wiele grafik, z różnych okresów produkcji gry.

ULTIMATE SUPPORTER’S BUNDLE (ok. 140 PLN)

Skyhill: Black Mist – Ultimate Supporter’s Bundle to idealna pozycja dla największych entuzjastów uniwersum Skyhill. Edycja zawiera:

  • Dodatek Elite Skin DLC – Specjalny strój bohatera gry, luźno inspirowany kultowym bohaterem filmowym, mającym na koncie wiele brawurowych ucieczek z pogrążonych w chaosie budynków.  
  • Komiks “Skyhill Inc.” – 24-stronnicowy komiks stanowiący wprowadzenie w fabułę gry.
  • Black Mist Artbook – zbiór artów i szkiców z gry wzbogacony o wiele grafik, z różnych okresów produkcji gry.
  • Oryginalną ścieżkę dźwiękową z gry (OST) – Niepokojący soundtrack pełen tajemniczej ambientowej muzyki, w tym utwór „Till We See the Clear Sky” w wykonaniu Anny Im.

 

SKYHILL: Black Mist, druga odsłona serii, to połączenie klasycznego horroru i rozgrywki rodem z gier survivalowych. Gra luźno nawiązuje do oryginalnego konceptu, ale gameplay’owo stanowi rewolucyjny krok do przodu. Tym razem twórcy przenieśli rozgrywkę w 3D, akcję pokazując w rzucie izometrycznym. Mechanika gry została znacznie wzbogacona o elementy stealth (popularne „skradanki”) czy rozwiązania znane z gier typu metroidvania, m.in. możliwość ponownej eksploracji już odwiedzonych lokacji w celu odnalezienia wcześniej niedostępnych przedmiotów i informacji. Ważnym elementem rozgrywki, również usprawnionym względem oryginału, pozostaje system craftingu umożliwiający graczom wytwarzanie przedmiotów, które pomogą przeżyć w najtrudniejszych warunkach. 

Fabularnie SKYHILL: Black Mist inspirowany jest klasycznym kinem spod znaku horroru, wprowadzając jednocześnie tajemnicze i paranormalne wątki, które można skojarzyć z takimi serialiami jak Stranger Things. Gracz poznając historię nie może być pewien, co jest prawdą, a co iluzją. Zamknięty w nawiedzonym luksusowym kompleksie budynków będącym własnością tajemniczej korporacji Skyhill Inc., próbuje zrozumieć, co lub kto stoi za tytułową Czarną Mgłą, która zmienia ludzi w bezmyślne monstra.

Główne cechy gry:

Nieliniowa eksploracja

Gracz odkrywa sekrety budynku korporacji SKYHILL, jego zakamarki i ukryte przejścia. Czarna Mgła czyha wszędzie, w budynku szkoły dla miejscowych dzieciaków, w opuszczonym centrum handlowym, jak również w kinie. SKYHILL: 

Przeżyj za wszelką cenę

Czarna Mgła spowijająca okolice zatruwa ciało i duszę gracza. Musi on szukać leków, by przeżyć. Bez przerwy analizować sytuację, by nie zwariować. Gracz musi utrzymać się przy życiu zbierając surowce i nimi zarządzając. Grający tworzy też nowe przedmioty i bronie, a wszystko to po to, by przeżyć wystarczająco długo i ze zwierzyny stać się łowcą.

Graj po swojemu

Tylko od gracza zależy jak poradzi sobie z trudnościami, które napotka oraz z przeciwnikami, którzy próbują go wykończyć na każdym kroku. Grający musi wykorzystać otoczenie, by zastawiać na przeciwników pułapki, skradać się za ich plecami lub używać brutalnej, zwierzęcej siły. 

Tajemnica Czarnej Mgły

W SKYHILL: Black Mist nic nie jest takie, jak się wydaje. Skąd wzięła się tajemnicza Czarna Mgła? Kto ją przywołał i dlaczego? Gracz odkrywa tajemnicę, która za nią stoi i próbuje odróżnić rzeczywistość od iluzji. 

Więcej informacji na karcie Steam gry.

Show More

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *